OnePlus będzie sprzedawał własne lokalizatory? Jest taki pomysł

OnePlus będzie sprzedawał własne lokalizatory? Jest taki pomysł

Wygląda na to, że kolejne firmy wydają się mocno zainteresowane wprowadzeniem własnych lokalizatorów do sprzedaży. Wśród nich, najprawdopodobniej OnePlus.

Moda na lokalizatory trwa w najlepsze

Skoro Samsung i Apple postanowili sprzedawać lokalizatory, czemu inni mieliby pozostać dłużni? Być może, w przyszłości na półkach sklepowych pojawią się także urządzenia wyprodukowane przez firmę OnePlus. Jest ku temu przynajmniej jeden, dość poważny dowód.

Jak zauważyły zagraniczne portale internetowe, OnePlus zastrzegł w urzędzie patentowym nazwę OnePlus Tag. Co to oznacza w praktyce? Ni mniej ni więcej fakt, że firma bierze pod uwagę wprowadzenie do sprzedaży takiego urządzenia w przyszłości. Na tę chwilę próżno jednak wyrokować o tym, czy istotnie trwają prace nad zaprojektowaniem i wdrożeniem do produkcji autorskiego lokalizatora. Samo zarejestrowanie nazwy to zdecydowanie zbyt mało.

Lokalizator OnePlus – to w ogóle miałoby sens?

Siła lokalizatorów Apple AirTag i Samsung Galaxy SmartTag tkwi w rzeszy użytkowników smartfonów wyprodukowanych przez tych producentów. Lokalizatory mogą łączyć się ze smartfonami przebywających w pobliżu osób, by raportować swoje położenie na podstawie danych o lokalizacji raportującego smartfona.

U Apple i Samsunga to działa, bo posiadaczy tych smartfonów spotkamy właściwie wszędzie. W przypadku OnePlusa będzie zdecydowanie gorzej – to niszowa marka.

Czy w takim razie produkcja własnego lokalizatora może mieć sens? Nie mam pojęcia.