Listwa zasilająca TP-Link Tapo P300
Źródło: TP-Link

TP-Link Tapo z nowym czujnikiem i listwą zasilającą!

TP-Link Tapo to linia artykułów Smart Home, która obfituje w wiele różnego rodzaju urządzeń – od czujników, przez urządzenia smart plug, aż po inteligentne kamery. Niebawem zostanie rozszerzona o dwóch nowych przedstawicieli – czujnik Tapo T310 oraz listwę zasilającą Tapo P300.

Czujnik Tapo T310

Nowy czujnik w katalogu TP-Link pozyskuje (i aktualizuje) informacje na bieżąco. Producent twierdzi, że proces ten odbywa się co 2 sekundy – dzięki temu użytkownik będzie miał możliwość sprawdzenia faktycznej wilgotności oraz temperatury w danym pomieszczeniu. Jeśli korzystamy z inteligentnych gniazdek Tapo, to będziemy również mogli ustawić ich automatyczne włączanie oraz wyłączanie.

Przykładowo, gdy temperatura spadnie poniżej ustalonego przez nas poziomu, natychmiastowo włączy się podłączony do gniazdka ogrzewacz. Do wyłączenia natomiast dojdzie w chwili, w której pomieszczenie nagrzeje się do komfortowej dla nas temperatury. Analogicznie działać to będzie w przypadku wilgotności powietrza. Dodatkowo urządzenie wyśle alert do aplikacji, gdy wykryje przekroczenie uprzednio zdefiniowanych przez użytkownika poziomów temperatury oraz wilgotności.

Czujnik ten jest zasilany przy pomocy jednej baterii CR2450 i może działać nieprzerwanie przez dwa lata. Dokładnie przez taki sam okres przechowywane są dane w pamięci urządzenia. Opakowanie poza produktem zawierać ma taśmę samoprzylepną, która pozwoli na montaż w dowolnym miejscu oraz magnes, który znajdzie zastosowanie w przypadku montażu czujnika na powierzchni metalowej.

TP-Link Tapo z nowym czujnikiem i listwą zasilającą!
Inteligentny czujnik temperatury i wilgoci Tapo T310 (źródło: TP-Link)

Listwa zasilająca Tapo P300

Najnowsza listwa zasilająca w katalogu TP-Link zaoferuje użytkownikom 6 wejść, z czego 3 to gniazda zasilające, 2 porty USB-A oraz 1 port USB-C. Warto nadmienić, iż wszystkie porty USB wspierają standard szybkiego ładowania QuickCharge 3.0, jednak jeśli więcej niż jeden jest w użyciu, to maksymalna moc wyjściowa dzielona jest pomiędzy wszystkie aktualnie używane.

Użytkownicy mogą kontrolować indywidualnie gniazda zasilania z poziomu aplikacji, dzięki czemu nie trzeba odłączać naszego sprzętu od prądu, a wystarczy odłączyć jego zasilanie z poziomu aplikacji. Co ciekawe, listwa zapamięta nasze ustawienia, nawet jeśli odłączymy ją od prądu – dzięki temu nie musimy ponownie ustalać, które gniazda i kiedy mają być zasilane, a które nie.

Istnieje również możliwość integracji z asystentami głosowymi (Asystent Google, Siri oraz Amazon Alexa), dzięki czemu możemy sterować sprzętem przy użyciu komend głosowych. Listwa oferuje ponadto opcje harmonogramu oraz minutnika, a także losowego włączania i wyłączania podłączonych urządzeń – ma to na celu symulowanie obecności domowników.

TP-Link Tapo z nowym czujnikiem i listwą zasilającą!
Inteligentna listwa zasilająca z Wi-Fi Tapo P300 (źródło: TP-Link)

Co jeszcze wiemy o nowych przedstawicielach rodziny Tapo?

Przede wszystkim to, że producent udziela dwuletniej gwarancji, zarówno na czujnik, jak i listwę. Nie znamy jednak konkretnych dat dostępności – zarówno na oficjalnej stronie czujnika T310 oraz listwy P300 widnieje informacja, że będą możliwe do kupienia „wkrótce”.

Znamy jednak ceny obydwu sprzętów! Czujnik temperatury i wilgoci Tapo T310 kosztować będzie około 85 złotych, natomiast inteligentna listwa Tapo P300 – około 185 złotych.