LG

LG chce, aby przeźroczyste wyświetlacze stały się przyszłością miast

LG podzieliło się kilkoma nowymi pomysłami – w sam raz przed rozpoczynającymi się 11 stycznia targami CES 2021. Koreańska firma chce, aby przyszłość inteligentnych miast opierała się o przeźroczyste wyświetlacze OLED. W jaki sposób mielibyśmy z nich korzystać?

LG eksperymentuje ze swoją technologią wyświetlaczy na tyle, na ile tylko jest w stanie. Koreańska firma radzi sobie świetnie w zakresie produkcji paneli OLED przeznaczonych do telewizorów, jednak sama korporacja chce pójść o krok dalej. Przed targami CES 2021 LG podzieliło się planami, które związane są z wdrażaniem do miast przeźroczystych wyświetlaczy OLED. Jak miałyby one działać?

LG
fot. LG

LG chce ekranów OLED wszędzie tam, gdzie to możliwe

Jednym z pomysłów LG na wykorzystanie przeźroczystego wyświetlacza OLED jest restauracja – w tym przypadku ekran miałby wysuwać się z baru, proponując klientowi zamówienie odpowiednich dań, deserów lub dodatków. Poprzez swoją przeźroczystość, klient miałby także możliwość zobaczyć samego kelnera.

Drugim z pomysłów jest inteligentne łóżko, które posiada wbudowany, zwijany przeźroczysty wyświetlacz OLED. Cała konstrukcja może dowolnie chować się w ramie, tym samym zapewniając rozrywkę w dowolnym momencie.

Ostatnim z przykładów, które wymieniło LG, jest wykorzystanie przeźroczystego wyświetlacza w metrze. W tym wypadku miałby on zastąpić tradycyjne okno. Pasażerowie mogliby podziwiać krajobrazy, oglądać prognozę pogody, a także przeglądać najnowsze wiadomości.

LG nie chce się jednak zatrzymywać. W przyszłości przeźroczyste ekrany OLED mogłyby trafić do autonomicznych samochodów, samolotów oraz inteligentnych budynków.

Każdy z paneli LG posiada przeźroczystość na poziomie około 40 proc. To znacznie lepsza technologia niż ta, która stosowana jest w tradycyjnych wyświetlaczach LCD – te są w stanie osiągnąć przeźroczystość na poziomie maksymalnie 10 proc.

Więcej szczegółów dotyczących rozwiązania LG poznamy na wspomnianych targach CES.