LG zwijany telewizor
fot. LG

W końcu jest. Zwijany telewizor LG trafia do sprzedaży

Ostatnia aktualizacja:

W końcu się doczekaliśmy. Zwijany telewizor LG, który firma prezentowała dwa lata temu podczas targów CES w Las Vegas trafił do sprzedaży. Na ten moment jednak całe urządzenie zostało ograniczone tylko i wyłącznie do jednego rynku nie wiadomo czy da radę się z niego wydostać.

Firma LG ogłosiła, iż pierwszy zwijany telewizor marki w końcu trafił do sprzedaży – jednak niestety w ograniczonym zakresie. Cała konstrukcja, która posiada 65-calowy ekran LG Signature OLED R jest już dostępna w sklepach z elektroniką na terenie Korei Południowej. Ile trzeba zapłacić za ten sprzęt? Oficjalna cena to 100 milionów wonów, czyli ponad… 87 tysięcy dolarów amerykańskich.

LG wprowadza zwijany telewizor

LG Signature OLED R jest zbudowany wokół elastycznego panelu OLED, który firma z Korei opisuje jako najbardziej innowacyjny produkt technologiczny (w kontekście telewizji) od dziesięcioleci. Ze względu na swój elastyczny charakter, telewizor LG może częściowo lub całkowicie schować się w podstawie, tym samym dostosowując się do różnych proporcji wyświetlania obrazu.

LG twierdzi, iż Signature OLED R pozwala także na dowolne kształtowanie środowiska z rozrywką w domu i uwalnia użytkownika od ograniczeń powiązanych z umieszczaniem całej konstrukcji na ścianie. Kupujący będą mogli wybrać pomiędzy czterema kolorami osłony głośnika, a aluminiową podstawę telewizora można spersonalizować przy pomocy odpowiedniego graweru.

LG zwijany telewizor
fot. LG

Telewizory szukają dróg do ewolucji

LG Signature OLED R jest przykładem na to, że rynek telewizorów szuka mniejszych lub większych rewolucji, które miałyby przyciągnąć nowych klientów do zakupów. W ostatnim czasie Xiaomi zaprezentowało swój przeźroczysty telewizor, teraz LG chwali się zwijaną konstrukcją tak więc… co będzie następne?

Tego nie wie jeszcze nikt.