LG PuriCare - personalny oczyszczacz powietrza zadebiutuje na targach IFA
Zdjęcie autorstwa Anna Shvets z Pexels

LG PuriCare – personalny oczyszczacz powietrza zadebiutuje na targach IFA

Z uwagi na coraz większą świadomość społeczną w zakresie zagrożeń płynących z zanieczyszczonego powietrza, zapotrzebowanie na stacjonarne oczyszczacze dynamicznie rośnie. Firma LG poszła krok dalej i wkrótce zaprezentuje urządzenie, które integruje w sobie zalety maseczki i oczyszczacza powietrza. Poznajcie LG PuriCareosobisty oczyszczacz powietrza w kształcie maseczki zakładanej na twarz.

Maseczka to przeżytek

Wprowadzony kilka miesięcy temu, powszechny obowiązek zakrywania nosa i ust, potrafi być bardzo uciążliwy. By korzystać z maseczek w sposób właściwy, należy stosować je zgodnie ze ściśle określonymi regułami, dotyczącymi maksymalnego czasu użytkowania, po którym należy maseczkę wyprać (produkty wielorazowego użytku) bądź wyrzucić (jednorazówki). Tymczasem, osobiście znam osoby, które korzystają z tej samej, jednorazowej maseczki od momentu wprowadzenia nakazu. Jak łatwo się domyślić, efektywność jej stosowania jest właściwie żadna.

Dodatkowo, samodzielnie przygotowane maseczki, co do zasady, nie zapewniają prawidłowej wentylacji dla osoby noszącej, co może przyczyniać się, między innymi, do rozwoju infekcji wewnątrz jamy ustnej i dróg oddechowych. Nie gwarantują również odpowiedniej ochrony przed zagrożeniami mikrobiologicznymi. Z kolei dostępne w sprzedaży, atestowane maseczki jednorazowe często są drogie, a ich dostępność mocno zróżnicowana.

Z uwagi na wyżej wymienione mankamenty, maseczki materiałowe nie są rozwiązaniem optymalnym. LG PuriCare ma szansę wyeliminować większość z nich.

LG PuriCare: jak działa, do czego służy?

LG PuriCare to osobisty oczyszczacz powietrza, zakładany na twarz dokładnie tak, jak maseczki materiałowe. Jego zasada działania z grubsza przypomina tą znaną z dużych, stacjonarnych oczyszczaczy stosowanych w mieszkaniach. Wewnątrz urządzenia umieszczono dwa filtry H13 HEPA, podobne do stosowanych w stacjonarnych oczyszczaczach, oraz wentylatory odpowiedzialne za cyrkulację powietrza wewnątrz urządzenia.

Mechanizm kontrolujący wentylatory monitoruje oddech użytkownika, by zsynchronizować moment włączenia się wentylatorów z wdechem. W momencie wykrycia wdechu, wentylatory przyspieszają, by maksymalnie ułatwić oddychanie.

LG PuriCare
LG PuriCare fot. LG

Bezwzględna sterylość

O właściwe użytkowanie LG PuriCare zadba aplikacja mobilna LG ThinQ. Dzięki niej użytkownik będzie otrzymywał porady dotyczące zasad pielęgnacji oczyszczacza, w tym przypomnienia o konieczności wymiany filtrów.

Dodatkowo, opakowanie służące do przechowywania i transportu urządzenia zostało wyposażone w lampy ultrafioletowe, dezynfekujące oczyszczasz kiedy tylko ten nie jest używany.

Więcej szczegółów o LG PuriCare poznamy podczas oficjalnej prezentacji na wirtualnych targach IFA 2020. Nie ma jednak najmniejszych wątpliwości co do tego, że personalny oczyszczacz powietrza jest urządzeniem bardzo potrzebnym i może okazać się niekwestionowanym hitem sprzedażowym.