LG

LG otrzymało patent na wysuwany telewizor

LG kontynuuje swoją podróż w stronę ewolucji telewizorów oraz powiązanych z nimi technologii. Koreańska marka otrzymała patent na wysuwany wyświetlacz. Tego typu rozwiązanie było już prezentowane przez LG między innymi podczas targów CES 2021. Patent przybliża jednak sam pomysł do rzeczywistości.

Wniosek patentowy LG został zgłoszony w Państwowym Urzędzie Własności Intelektualnej w Chinach 1 września 2020 roku, a zatwierdzony końcem lutego następnego roku. Na patencie można podejrzeć, iż Koreańczycy mają chrapkę na telewizory z ekranami wysuwanymi bezpośrednio z obudowy.

W tym przypadku sam telewizor miałby składać się z dwóch części: swoistego „hosta” oraz podstawy, z której wysuwałby się ekran.

LG

LG widzi przyszłość w zwijanych ekranach

Niezawodne LetsGoDigital opublikowało rendery przedstawiające telewizor z wysuwanym ekranem, który został opisany we wspomnianym patencie LG. Od razu rzuca się w oczy moment, w którym sam sprzęt nie jest używany – ekran można wtedy całkowicie schować lub wyświetlić na jego części datę oraz godzinę. Kiedy użytkownik będzie słuchał muzyki, na telewizorze zostaną wyświetlone takie elementy, jak przycisk odtwarzania, pauzy oraz regulacji głośności.

Sam telewizor widoczny na patencie przywodzi na myśl konstrukcję LG Signature R, pierwotnie zaprezentowaną podczas targów CES 2021. Urządzenie trafiło do sprzedaży w październiku 2020 roku w cenie „zaledwie” 87 tys. dolarów. Najbardziej imponująca możliwością samego telewizora jest jego możliwość schowania się w swojej podstawie.

LG

Można oczekiwać, że wraz z czasem i popularyzowaniem się technologii elastycznych wyświetlaczy, LG będzie wprowadzało na rynek coraz tańsze konstrukcje.

Niestety zanim będą one dostępne dla kieszeni przeciętnego Kowalskiego, minie jeszcze trochę czasu.