Logitech Circle2 (Źródło: Logitech)
Logitech Circle2 (Źródło: Logitech)

Logitech potwierdza HomeKit Secure Video dla kamer Circle 2 – jeszcze w tym roku

Logitech, producent kamer Circle 2, kompatybilnych z HomeKit, zdradził co nieco na temat HomeKit Secure Video. Na forach społecznościowych firmy pojawiła się oficjalna zapowiedź aktualizacji oprogramowania układowego kamer przewodowych Circle 2.

Bezpieczne nagrania w chmurze z Circle 2 jeszcze w tym roku

Przewodowa Circle 2 to solidna kamera do monitoringu, przeznaczona do zastosowań wewnątrz i na zewnątrz budynków. Sprzęt nagrywający wideo w jakości 1080p, mimo kilku lat na karku, wciąż można dostać w sprzedaży. Tym bardziej cieszy ciągłe wsparcie Logitecha, nawet do powoli wycofywanych produktów.

Choć dotychczas sprzęt był kompatybilny z HomeKitem, platformą programową Apple do zarządzania Smart Home, to do końca tego roku kamera ma otrzymać dodatkowo wsparcie HomeKit Secure Video. Rozszerzenie pozwoli nie tylko na podgląd na żywo z kamery, ale również na zapisywanie nagrań w zaszyfrowanej formie na chmurze iCloud.

Choć w oficjalnych zapowiedziach firma nie podzieliła się szczegółami, wygląda na to, że upgrade obejmie tylko przewodowe wersje Circle 2. Wszystko przez to, że bezprzewodowa wersja kamery nie obsługuje platformy HomeKit.

Logitech homekit secure video(źródło:Ispot)
Logitech homekit secure video (źródło: Ispot)

Rośnie krąg partnerów HomeKit Secure Video

Funkcja HomeKit Secure Video została zaprezentowana przez Apple na konferencji WWDC 2019. Podczas wydarzenia zarówno Logitech, jak i dwójka innych popularnych producentów inteligentnych urządzeń – Netatmo i Eufy, zostały ogłoszone oficjalnymi partnerami Secure Video.

Niedawno do grupy dołączył Robin Telecom, producent jedynych, kompatybilnych z HomeKitem, wideodomofonów. Również Netatmo ogłosiło, że funkcjać będzie wspierana przez ich kamery wewnętrzne, zewnętrzne oraz ich inteligentne wideodzwonki. Aktualizacja na te urządzenia pojawi się już w tym roku.