LUMI
LUMI, źródło: LUMI

Nowe podejście do nauki gry na klawiszach! LUMI możesz zabrać wszędzie

Nauka gry na instrumentach nadal jest w modzie, a naukę najlepiej rozpocząć już w dzieciństwie. Z pomocą przychodzi LUMI, będące formą małego pianina, które wraz z platformą udostępnia lekcje i ćwiczenia, przez co gra jest urozmaicona, a nauka łatwiejsza do przyswojenia.

Po co uczyć się gry na instrumentach?

Wykorzystanie LUMI to nie tylko forma nauki przez zabawę i grę, ale także możliwość rozwoju w dziedzinach muzycznych i doskonalenie zręczności czy wyczucia rytmu.

Poza tym – chyba każdy z nas w dzieciństwie marzył, żeby „zawładnąć” jakimś instrumentem. Teraz, gdy dopada nas dorosłość i nasze dzieci również wykazują chęci do nauki gry na instrumentach, chcielibyśmy im tą naukę ułatwić, a może też spełnić swoje marzenie i nauczyć się grać?

Z pomocą przychodzi technologia LUMI, która zaprojektowana została przez muzyków i specjalistów z dziedziny edukacji.

LUMI – zamysł wynalazku i technologii

Pianino LUMI z pewnością przykuwa uwagę dzieciaków i dorosłych. Kolorystyka może być dostosowana indywidualnie. Wszystkie przyciski oświetlają się od początku do końca trwania nuty. Aplikacja została dokładnie dopracowana i zintegrowana z pianinem, wykorzystując Bluetooth, dlatego połączenie jest łatwe i bezproblemowe. Pianino ma wbudowaną baterię o pojemności 2300 mAh, dzięki czemu (wg danych producenta) pełne naładowanie wystarcza na 6 godzin gry w pełnym oświetleniu.

Standardowa wersja ma 24 klawisze, co odpowiada dwóm oktawom. Jeśli podstawowy rozmiar pianina nie jest dla nas wystarczający, możemy w łatwy sposób dołączyć kolejne, wykorzystując do tego wbudowane złącza magnetyczne. Pianino jest lekkie i poręczne, dzięki czemu my lub nasze dzieci może zabrać je ze sobą wszędzie.

Lekcje prowadzone są przez czworo muzyków, którzy mają praktyczne doświadczenie w graniu na instrumentach. Każdą piosenkę, której dopiero się uczymy, możemy zatrzymać i zwolnić, a w czasie trwania lekcji prowadzący dają nam chwilę przerwy na zorientowanie się w sytuacji.

LUMI
Pianino, źródło: LUMI

Ile to cudo kosztuje?

LUMI to nie tylko pianino, ale także cała platforma, która zawiera ponad 800 piosenek, 250 lekcji, a także 350 ćwiczeń. Cena tego wynalazku to 299 euro, czyli około 1400 złotych, ale należy do tej ceny dodać jeszcze tzw. koszt członkostwa, który umożliwi dostęp do aplikacji LUMI. Koszt dostępu wynosi miesięczne 14,99 euro, a w przypadku opłaty z góry za rok – 79,99 euro.

Osobiście LUMI kojarzy mi się nieco ze starą grą konsolową Guitar Hero, gdzie zadaniem było poruszanie kontrolera i wciskanie odpowiednich przycisków, które wyświetlały się na ekranie. Raczej nie była to gra, która miała nauczyć gry na gitarze, tak jak w przypadku LUMI, bo poza kształtem, gitara z gry i prawdziwa nie miały z sobą nic więcej wspólnego, ale mimo wszystko na pewno pozytywnie wpływała na wyczucie rytmu, nie tylko u dzieci.