Producent zestawów do rzeczywistości rozszerzonej Magic Leap powraca z kontynuacją swojego gadżetu. Nie jest on jednak przeznaczony dla graczy. Tym razem klientami docelowymi są osoby z branż biznesowych. Przyjrzymy się mu bliżej.
Magic Leap 2 z ulepszonymi funkcjami
Magic Leap 2 to znacznie bardziej ulepszona wersja poprzedniego modelu Magic Leap Head-Mounted (HMD). Zmodyfikowany został tu między innymi design urządzenia, dzięki czemu stało się ono lżejsze, bardziej ergonomiczne i nabrało biznesowego wyglądu. Dla porównania, Magic Leap 1 waży 316 gramów, natomiast wersja druga – już tylko 248 gram. Stosunkowo niewiele, jednak po dłuższym użytkowaniu różnica może być bardzo odczuwalna.
W Magic Leap 2 zastosowano także znacznie bardziej efektywne 70-stopniowe pole widzenia (FOV). To aż dwa razy więcej niż oryginalna wersja. Możemy tu także dopasowywać wiele ogniskowych, by stworzyć bardziej naturalny obraz. Dodano możliwość gradacji obrazu, która pozwala na jego przyciemnianie, w ten sposób, aby uwydatnić oglądany obiekt z tła.
Warto dodać, że główne modyfikacje powstały na bazie opinii przekazywanej firmie przez klientów, gdyż jej polityka kładzie nacisk na informacje zwrotne, które otrzymuje od użytkowników.
Jeszcze więcej nowości
Poza wyżej wymienionymi ulepszeniami producent oferuje także możliwość widzenia w czasie rzeczywistym efektów w 3Dzintegrowanych z naszym środowiskiem. Możemy na przykład spojrzeć na stół w swoim pokoju i zobaczyć rzutowany na niego przedmiot w 3D, którego tak naprawdę wcale tam nie ma.
Magic Leap 2 jest w stanie tworzyć obrazy holograficzne o wyższej jakości, dodatkowo poprawiając ich ogólny wygląd. Docenią to głównie użytkownicy, którzy w swojej pracy muszą zwracać uwagę na szczegóły.
Największą zmianą jest dołożenie kontrolera bezprzewodowego, który pozwala wchodzić w interakcje z obiektami umieszczonymi w rzeczywistości za pomocą zestawu słuchawkowego. Jest to przydatne narzędzie, które może znacznie rozszerzyć opcje użytkownika.
Magic Leap 2 – gdzie znajdzie zastosowanie?
W założeniach producenta, oferowany zestaw powinien znaleźć zastosowanie w zasadzie prawie wszędzie. Od produkcji komercyjnej po opiekę zdrowotną czy ochronę. Co więcej, jeden ze szpitali korzysta już w swojej pracy z tego zestawu, w celu przygotowania się do zaawansowanych operacji, takich jak na przykład rozdzielenie bliźniaków syjamskich połączonych głowami. Przed zabiegiem dokonywanych jest wiele symulacji, które przygotowują lekarzy na ewentualne komplikacje.
Jeśli chodzi o cenę urządzenia, to nie jest ona do końca znana. Z informacji w sieci wynika, że koszt takiego zestawu będzie wynosił w granicach 2295 dolarów. Dostępne mają być jeszcze w tym roku.