Quake 3 Arena trafia na Oculus Quest 2 - dzięki modowi
quake 3 quest

Quake 3 Arena trafia na Oculus Quest 2 – dzięki modowi

Quake III: Arena to trzecia pełnoprawna część niezwykle popularnej serii strzelanin FPS. Zmieniła ona dotychczasową formę rozgrywki jednoosobowej na tryb wieloosobowy. Teraz stanie się jeszcze bardziej ekscytująca, gdyż udostępniono mod, który umożliwia grę w Quake 3 Arena na Oculus Quest lub Meta Quest 2.

Quake 3 Arena dostaje nowego moda

W świecie rozrywki użytkownicy gier w zasadzie co chwilę mogą liczyć na nowe aktualizacje. Niedawno pisaliśmy o Cyberpunku 2077, który doczekał się moda na VR. Teraz czas na kolejną dobrze znaną grę z podobną modyfikacją. Quake 3 Arena staje się teraz dostępny na Oculus Quest lub Meta Quest 2. Choć aktualnie programiści zalecają uruchamianie go tylko na Quest 2, dopóki nie zostaną wprowadzone dalsze optymalizacje dla mniej wydajnego sprzętu, to nic nie stoi na przeszkodzie, by przetestować go również na innych wersjach.

Paczkę modów można pobrać ze strony sidequestvr, która zawiera oficjalną wersję demonstracyjną oprogramowania dla Quake 3, dzięki czemu możemy pobawić się i zapoznać z mechaniką gry, zanim rozpoczniesz rozrywkę wieloosobową. Ponieważ jest to aplikacja, która uruchamia oficjalne pliki gry, wymagana jest jej legalna kopia. Dodatkowo w paczce znajduje się również program ułatwiający instalację tych i przyszłych modyfikacji oraz dodatkowych pakietów z mapami.

Co dodaje mod do gry?

Quake 3 Quest zawiera nowe bronie VR i specjalną metodę ich wyboru – intuicyjny wybór broni. Gra obsługuje pełną rozgrywkę międzyplatformową na PC oraz Androida. Możemy dodać do niej inne specjalne i popularne mody, na przykład niestandardowe postacie, takie jak Darth Vader czy Homer Simpson. Co więcej, Quake 3 Quest ma także specjalne dedykowane serwery VR, jeśli wolimy grać z innymi graczami.

Quake 3 Quest jest do pobrania za darmo, jednak twórcy zachęcają do przekazywania darowizn na rzecz zespołu Dr Beef, który będzie kontynuował swoją pracę nad rozszerzeniem gry o kolejne modyfikacje.

Na filmie zobaczycie, jak aktualnie wygląda gra z wgranym modem: