Autonomiczne transportery dostarczą jedzenie! Uber testuje nowatorski system

Autonomiczne transportery dostarczą jedzenie! Uber testuje nowatorski system

Z roku na rok, roboty i maszyny autonomiczne wypełniają coraz więcej zadań, znacząco podnosząc komfort naszego życia. Kolejne nowatorskie rozwiązania wprowadza właśnie Uber, którego rozwój umożliwi zastosowanie zaawansowanych maszyn do dostarczania jedzenia.

Technologia się zmienia. Coraz więcej systemów działa samodzielnie i oferuje nam swoje usługi. Zmiany dotyczą również dostarczania naszego jedzenia. Podczas ostatniego konwentu, Uber ogłosił nowe funkcje i usługi, jakie wprowadza do swojej oferty.

Uber na miarę XXI wieku

W trakcie corocznej prezentacji Uber zapowiedział szereg zmian. Firma zdecydowała się wprowadzić zamawianie głosowe oraz zamawianie miejscowe. Częściowo wiąże się to z kolejną nowością, jaką są pilotażowe dostawy autonomiczne. Mają one być jedną z najciekawszych nowości w latach 2022/2023.

Pierwszy program autonomicznych dostaw zostanie uruchomiony w Kalifornii. W ramach jego działania zostaną uruchomione dwie linie dostaw. W zachodnim Hollywood, Serve Robotics będzie demonstrował możliwości bezdotykowej dostawy na krótkim dystansie za pomocą niedużych robotów chodnikowych. Z kolei w Santa Monica sprawdzać swoje możliwości będą konstrukcje oparte o Hyundaia Ioniq 5 od Motinal, które będą jak najwydajniej i szybko dostarczać jedzenie głodnym klientom.

OK Google wesprze Uber Eats

Uber przeszedł zaawansowaną integrację z rosnącym w siłę asystentem Google, co bezpośrednio umożliwiło klientom uzyskanie dostępu do zamawiania za pomocą poleceń głosowych. W pierwszej fazie polecania będą przyjmowane na całym świecie tylko i wyłącznie w języku angielskim. Twórcy już zapowiedzieli, że z każdym rokiem będą wgrywane kolejne języki, by móc udostępnić jak najwygodniejsze zamawianie dla klientów na całym świecie. Niestety, nie wiadomo, kiedy do aplikacji trafi język polski.

Ciekawą możliwością, testowaną na razie w USA, będzie zdalne zamawianie jedzenia z budek na wydarzeniach sportowych. Tym samym, idąc na mecz ukochanej drużyny, pierwszy raz nie będzie trzeba czekać w ogromnych kolejkach. W aplikacji Uber Eats oraz Postmates klienci będą mogli liczyć na jedzenie z dużą zniżką, a co ważniejsze, będą podchodzić do oddzielnego okienka po już gotowe zamówienie.

Aplikacja dalej będzie korzystała z lokalizacji, co umożliwi zamawianie jedzenia właśnie w obrębie przykładowego stadionu. W ten sposób będzie miała pewność, że dostarcza jedzenie osobie w najbliższym otoczeniu.

Czy jesteśmy świadkami ogromnego technicznego przełomu? Korzystanie z maszyn autonomicznych może przyśpieszyć oraz obniżyć cenę dostaw jedzenia. Teraz trzeba tylko sprawdzić, czy rozwiązania na pewno się sprawdzą.