VoxMachinae (Źródło: VoxMachinae)
VoxMachinae (Źródło: VoxMachinae)

Kultowe wielkie roboty VR – Vox Machinae – już niedługo na Oculus Quest 2

Jedna z najlepszych gier VR o wielkich robotach, Vox Machinae, nareszcie zyska wsparcie dla nowszych gogli VR. W nową kampanię na Oculus Quest 2 zagramy już w marcu.

Dobrych gier VR nigdy za mało

Kolejny dobry news dla posiadaczy okularów rozszerzonej rzeczywistości. Jeśli zdążyliście już ograć Hitmana VR, to macie szczęście – już za kilka dni światło dzienne ujrzy duża aktualizacja do Vox Machinae, jednego z lepszych tytułów o wielkich robotach.

Tytuł, który zadebiutował w 2018 roku, dostępny dotychczas na platformie Steam i na szkłach Oculus Quest 1 – doczeka się odświeżenia, które przeniesie go na Quest 2. To świetna wiadomość zważywszy, że okulary VR od Facebooka to jedne z najpopularniejszych gogli obok modeli Samsunga czy HTC. Brak wsparcia dla nich odcinał twórców od sporej liczby potencjalnych odbiorców.

Razem z aktualizacją sprzętową gracze otrzymają długo wyczekiwany tryb kampanii dla pojedynczego gracza. Z tej okazji twórcy udostępnili trailer nowego trybu rozgrywki. Niestety, fani usłyszeli też złą wiadomość – gra przestanie być już dostępna na Quest 1 ze względu na problemy techniczne ze starszym sprzętem.

Vox Machinae – trailer nowej kampanii

Zagramy razem z przyjaciółmi z innej platformy

Zarówno wersja pecetowa, jak i ta na nowego Oculusa, zaoferują tą samą rozrywkę, ale wyglądającą lepiej i działającą płynniej. Twórcy potwierdzili także pełny cross-multiplayer. Oznacza to, że będziemy mogli nie tylko grać mecze z przeciwnikami z innej platformy – możemy także zapraszać ich do znajomych i ustawiać się na rozgrywki z naszymi przyjaciółmi dysponującymi inną platformą VR niż my. A dla nieposiadających okularów VR, chętnych postrzelać się wielkimi robotami – w Vox Machinae na PC można zagrać bez nich i ścierać się z posiadaczami gogli VR.

Nową wersję Vox Machinae na Quest 2 ogramy już 3 marca. Na platformie Oculus możemy dostać tytuł za 25 dolarów, a na Steam za 90 złotych.