Jesteś fanem Hitmana? Od dziś zagrasz w niego w VR na PC
fot.: ioi.dk

Jesteś fanem Hitmana? Od dziś zagrasz w niego w VR na PC

Dobra wiadomość dla miłośników tego łysego gościa, który jest doskonałym płatnym zabójcą. Studio IO Interactive już w listopadzie podało info, że Hitman 3 w końcu otrzyma obsługę VR na PC i słowa dotrzymało. 20 stycznia uruchomiona zostanie cała trylogia z obsługą PC VR. Podekscytowani?

Hitman dostępny w VR na PC

To właśnie dziś jest ten dzień, w którym doczekamy się trybu VR w Hitman 3. Choć twórcy nie określi jeszcze, jakie zestawy VR będą kompatybilne, to ma powstać ich pełna lista. O wsparcie dla takich okularów wirtualnej rzeczywistości, jak Oculus (czy też Meta) Quest 2 czy HTC Vive raczej nie powinniśmy się martwić.

Gracze już od godziny 19:00 20 stycznia będą mieli możliwość ogrania całej trylogii nie tylko na PlayStation, jak to było do tej pory. Zupełnie nowe doświadczenie z grania dostępne będzie za chwilę również na PC. Zarezerwujcie 65 GB wolnego miejsca na dysku.

Jednak to nie jedyna rzecz, jaką zaskoczą nas twórcy. Przygotowali dla nas także tryb Elusive Target Arcade. Ten nieuchwytny cel ujawnia się podczas grania co jakiś, jednak jest ograniczony czasowo. Musimy go wyeliminować jak najszybciej, jednak zrobić to możemy tylko raz. Jeśli w tym czasie nadpiszemy grę, bądź z niej wyjdziemy – misja zakończy się fiaskiem.

Elusive Target Arcade to dodatkowa rozrywka, w której otrzymujemy serię celów rozmieszczonych na kilku mapach. Oczywiście nie musimy ich wykonywać od razu, jednak każdą misję należy wykonać do końca. Gdy to zrobimy otrzymamy cenne nagrody – skórki do broni czy też dodatkowe stroje. Warto więc włożyć w ich ukończenie co nieco wysiłku. Zresztą, czy Agent kiedykolwiek nas zawiódł?

Jesteś fanem Hitmana? Od dziś zagrasz w niego w VR na PC
fot.: ioi.dk

Hitman 3 w nowej odsłonie graficznej

Zmiany w grze nie ograniczą się tylko do dodatkowych elementów rozrywki. Dostaniemy także sporo ulepszeń graficznych, zostanie dodane rozszerzenie ray tracing.

Jednak prawdziwa rewolucja będzie czekała na graczy już wiosną 2022 roku. Wtedy to pojawi się nowy tryb kampanii „Freelancer”. Tak zwany wolny strzelec będzie odbywał misje wprost ze swojej kryjówki. Wykonanie ich zbliży nas do ostatecznego celu. Jednak jest on zagadką, na której rozwiązanie złożą się liczne poszlaki. Czuję, że każdy gracz z detektywistycznym zapałem będzie miał tu nie lada frajdę.

Rok 2022 przyniesie także nową mapę, nowe cele oraz wyzwania. Wszystko po to, by jak najbardziej zadowolić gracza. Oczywiście nie musicie czekać, warto sprawdzić opisywane zmiany już dziś na Steamie lub też bez dodatkowych opłat w Xbox Game Pass.