Meta Quest 2 - najpopularniejsze gogle VR na rynku
Gogle Quest 2 z podpiętym kablem USB (źródło: Meta)

Dzięki nowej aktualizacji Oculus Quest 2 można wykonać więcej czynności bez konieczności ich ściągania

Facebook mocno stara się, by okulary serii Oculus Quest były jak najbardziej funkcjonalne. Pierwsi posiadacze modeli Oculus Quest i Oculus Quest 2 właśnie otrzymują aktualizację oznaczoną numerem v32, redukującą konieczność zdejmowania okularów, by wykonać kilka czynności z poziomu smartfona.

Zmiany w Oculus Move

Wersja v32 przyniosła, przede wszystkim, spore zmiany w aplikacji do treningów Oculus Move. Zgodnie z obietnicą producenta, ta ma być teraz jeszcze bardziej elastyczna i dopasowana do potrzeb użytkowników. Zmiany objęły, między innymi, sposób uzyskiwania punktów za aktywność. Do tej pory rozliczane były w cyklu dziennym, co oznaczało konieczność podejmowania aktywności każdego dnia. Po aktualizacji rozliczane będą w cyklu tygodniowym, dzięki czemu będzie można wybrać poszczególne dni tygodnia, kiedy użytkownik trenuje.

Oculus Move fot. Facebook
fot. Facebook

Usprawnienia w najnowszej wersji oprogramowania dotyczą również sposobu liczenia kalorii i minut treningu. Te mają być lepiej dostosowane do rzeczywistej kondycji użytkownika.

Łatwiejsza komunikacja z użytkownikami Messengera

Kolejnym ułatwieniem w nowej wersji oprogramowania Oculus Quest i Oculus Quest 2 jest prezentacja listy znajomych z platformy Oculus i Messengera na jednym ekranie. Umożliwia to wygodną komunikację z użytkownikami zarówno jednej, jak i drugiej platformy.

Kolejną, istotną zmianą jest udostępnienie części funkcji do obsługi bezpośrednio z poziomu okularów, bez konieczności ich ściągania. Można w ten sposób, między innymi, obdarowywać znajomych aplikacjami z Oculus Store, a także synchronizować multimedia między okularami a aplikacją towarzyszącą, zainstalowaną w smartfonie.

Aktualizacja v32 będzie udostępniana stopniowo, dlatego jeśli jeszcze nie pojawiła się w Waszych goglach, nie ma powodu do niepokoju. Oczywiście zachęcamy do poinformowania o jej otrzymaniu i wrażeniach z użytkowania w komentarzach.