Facebook Oculus Gaming Showcase Meat Quest 2 Oculus
Gogle Meta Quest 2 (kiedyś Oculus Quest 2) | Źródło: Meta/Oculus

Oculus Quest 2 wycofany ze sprzedaży. Wróci silniejszy

Gogle Oculus Quest 2 okazały się prawdziwym hitem sprzedażowym i jednym z najlepszych tego typu produktów na rynku. Dlaczego zatem Facebook zdecydował o wycofaniu produktu ze sprzedaży? Problemem są kwestie zdrowotne.

Oculus Quest 2 a sprawa alergii

Począwszy od grudnia 2020 roku, w sieci pojawiły się pogłoski, jakoby gogle Oculus Quest 2, a konkretnie ich część przylegająca do twarzy użytkownika, wykonana z pianki, uczulała niektóre osoby. Zgodnie z oficjalnymi informacjami, istotnie, mogło się zdarzyć, że niektóre osoby miały problemy dermatologiczne w wyniku kontaktu z pianką, z której wykonano część okularów.

Do tej pory marginalizowano problem, ponieważ osób, które mogły być uczulone na substancję użytą do produkcji pianki, jest bardzo niewiele. Postanowiono jednak wyeliminować ten problem. Z tego powodu, gogle Oculus Quest 2, na jakiś czas, znikną ze sprzedaży.

Gogle znikają, ale wrócą lepsze

Facebook deklaruje, że gogle Oculus Quest 2 wrócą do sprzedaży w przeciągu najbliższych kilku tygodni. W dodatku, będzie to powrót, na który naprawdę warto czekać. Oprócz tego, że element kontaktowy będzie wykonany z nieuczulającej substancji, zwiększona zostanie pamięć dostępna w podstawowym wariancie gogli.

Zamiast dotychczasowych 64 GB pamięci na oprogramowanie, pojawi się wersja o pojemności 128 GB. Co istotne, cena gogli nie ulegnie zmianie, pozostanie na poziomie 299 dolarów.

Jeśli więc zastanawiasz się nad zakupem tego, konkretnego modelu gogli VR, lepiej poczekaj kilka tygodni. Kupisz wtedy znacznie lepszą konstrukcję za tą samą cenę.