Microsoft Copilot
Copilot (źródło: Microsoft)

Aplikacja Microsoft Copilot trafia na Androida! Możesz ją pobrać za darmo

Asystent sztucznej inteligencji trafia na smartfony i tablety. W sklepie Google Play możemy znaleźć aplikację Microsoft Copilot, pobrać ją i korzystać bez opłat. Co oferuje nowe narzędzie i w jaki sposób AI może pomóc nam w codziennych czynnościach?

Funkcjonalność Microsoft Copilot

Sztuczna inteligencja może wspomagać nas w codziennym poszukiwaniu informacji, pracy czy nauce. Technologiczni giganci tworzą modele oraz narzędzia, powodując, że dostęp do AI staje się coraz bardziej powszechny. Jednym z przedsiębiorstw, które angażuje się w rozwój tej technologii jest Microsoft. Poza botem Copilot dostępnym w przeglądarce Microsoft Edge czy przez stronę internetową dla wszystkich zalogowanych użytkowników, firma opracowała także jego rozwiniętą wersję jako asystenta do swoich flagowych produktów.

Copilot to ogromne narzędzie, wdrożone do pakietu Microsoft 365, a więc z jego funkcji można skorzystać m.in. w programach Excel, OneNote, Outlook, Paint, PowerPoint, Teams, Word czy Zdjęcia. Rozszerza on podstawowe funkcje chatbota, mając dostęp nie tylko do treści bezpośrednio z Internetu, ale także tych zgromadzonych w ramach baz danych powyższych aplikacji.

Asystent AI w Twoim smartfonie

19 grudnia 2023 roku, dość po cichu, gigant udostępnił Microsoft Copilot dla urządzeń mobilnych opartych o Androida. Aplikacja jest dostępna w sklepie Play i można pobrać ją za darmo.

Asystent oparty o sztuczną inteligencję korzysta z najnowszych modeli firmy OpenAI, a więc GPT-4 oraz DALL-E 3. Dzięki tak zaawansowanej technologii użytkownicy mogą otrzymywać od bota AI dokładne i szybkie odpowiedzi.

Jak wynika z informacji udostępnionych przez firmę, aplikacja Microsoft Copilot może wspomagać codzienne pisanie wiadomości e-mail, generowanie historii czy scenariuszy, tworzenie streszczeń tekstów, tłumaczeń czy korekt. Poza tym na smartfonach czy tabletach da się także opracować życiorysy czy plany podróży, które będą odpowiednio spersonalizowane.

Użytkownicy mogą także generować obrazy w oparciu o przesłany tekst. Co ciekawe, wszystkie te opcje dostępne są za darmo, choć aplikacja korzysta z modelu GPT-4, który w przypadku narzędzia ChatGPT marki OpenAI jest płatny.

Na ten moment liczba pobrań aplikacji Microsoft Copilot przekracza już 100 tysięcy, jednak ogólna ocena wypada dość kiepsko i plasuje się na poziomie 3,9 gwiazdki. Aby zainstalować nową propozycję technologicznego giganta należy posiadać urządzenie mobilne oparte o Androida w wersji 11 lub wyższej.