Ministerstwo Cyfryzacji
fot. Unsplash.com

Ministerstwo Cyfryzacji w nowej kampanii zwraca uwagę na ważny problem

Ministerstwo Cyfryzacji rozpoczyna kampanię edukacyjną powiązaną z sieciami komórkowymi. Nie trudno zgadnąć, iż w ten sposób rządzących chcą przyczynić się do popularyzacji standardu nowych sieci bezprzewodowych – 5G.

Jeśli chodzi o wiedzę przeciętnego Polaka na temat sieci komórkowych oraz coraz popularniejszych sieci bezprzewodowych 5G, bywa różnie. Ministerstwo Cyfryzacji postanowiło jednak położyć temu kres i wypuściło dwa spoty, które są częścią większej kampanii edukacyjnej zapewne przygotowującej nas na powszechne nadejście standardu 5G.

Już w pierwszym filmie można zobaczyć początkowe odniesienie się do wandalizmu, który miał miejsce na terenie kraju zaledwie kilka tygodni temu. Chodzi oczywiście o podpalenie nadajników do propagacji sygnału sieci bezprzewodowych nowej generacji.

Ministerstwo Cyfryzacji rusza z kampanią

W pierwszym wideo Ministerstwo Cyfryzacji zwraca uwagę na problemy, które mogą wystąpić w przypadku braku zasięgu sieci komórkowej. Widać kobietę w ciąży ze zbliżającym się porodem, widać klienta sklepu, który ma problem z płatnością bezprzewodową, a w końcu spot zwraca uwagę także na potencjalny wypadek oraz niemożność skontaktowania się z odpowiednimi służbami w celu uzyskania pomocy.

Generalnie, kampania skupia się na tym, jak dużo możemy stracić wtedy, kiedy nie będziemy mieli dostępu do zasięgu sieci pozwalającego na swobodną pracę i komunikację. Drugi ze spotów z kolei w dość miałki sposób twierdzi, iż bez zasięgu nie można „wyrażać siebie”. Zapewne chodzi tu o dostęp do sieci społecznościowych oraz infrastruktury pozwalającej wielu osobom zarabiać na życie.

Nadchodzi 5G – i tego nic nie zmieni

Sieci bezprzewodowe 5G w 2019 roku mogły być dla Polaków swoistą ciekawostką, ale w 2020 są już one bliżej rzeczywistości niż kiedykolwiek wcześniej. Widać to nie tylko w kontekście budowania infrastruktury przez operatorów, ale również przez zabiegi producentów wydających smartfony z modemami 5G w praktycznie każdej półce cenowej.

O ile opór i niechęć do nowych rozwiązań wydaje się być czymś naturalnym, tak Ministerstwo Cyfryzacji chce nam pokazać, iż wcale nie musi tak być.

Nie pozostaje nic innego, jak tylko czekać na dalsze spoty oraz rozwój całej kampanii.