Moc okularów AR może zostać ukryta w przedziwnym pałąku

Lenovo ThinkReality A3 (fot. Lenovo)

Lenovo ThinkReality A3 (fot. Lenovo)

Rynek okularów AR i VR nieustannie ewoluuje. I choć urządzenia te zauważalnie zmalały, wciąż cechują się sporymi wymiarami i wagą. Motorola i Verizon mają pomysł jak temu zaradzić – dopóki technologia nie pozwoli dokonać pełnej miniaturyzacji, użytkownicy będą mogli przenieść ciężar gogli… w inne miejsce.

Okulary AR zasilane z pałąka

Czy gogle VR lub AR muszą składać się wyłącznie z jednego elementu, ciążącego w całości na głowie? Choć nie wydawało się to do tej pory takie oczywiste, rozdzielenie okularów i podzespołów, będących ich sercem, jest jak najbardziej możliwe. Udowodniły to dwie amerykańskie firmy – Motorola oraz Verizon.

Współpraca pomiędzy tymi podmiotami zaowocowała stworzeniem projektu nowego urządzenia. Jest to pałąk, zakończony elementem przypominającym niewielkich rozmiarów smartfona. Mieszczą się w nim podzespoły niezbędne do działania okularów AR Lenovo ThinkReality A3. Dzięki niemu, staną się one jeszcze bardziej mobilnym produktem i nie będą potrzebowały smartfona lub komputera do działania.

fot. Motorola

Sercem tego produktu jest najnowszy procesor Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1, zapewniający odpowiedni zapas mocy do przetwarzania rozszerzonej rzeczywistości wyświetlanej w okularach. Oprócz niego, w środku znalazło się miejsce na akumulator o pojemności 5000 mAh, żyroskop, przyspieszeniomierz, barometr, GPS, a nawet płytkę dotykową do sterowania urządzeniem.

Verizon zadbał o wyposażenie urządzenia w dostęp do sieci 5G, dzięki któremu z rozszerzonej rzeczywistości można korzystać niemal wszędzie. Całość ma także głośniki stereo, złącze USB-C oraz łączność DisplayPort 1.4. „Smartfon” z podzespołami ma wymiary 54 x 97 mm i waży 100 g. Z tyłu głowy znalazło się magnetyczne mocowanie ważącego 75 g pałąka, w którym umieszczone zostały głośniki oraz antena. Nowe urządzenie daje nadzieję na stworzenie w przyszłości niesamowicie lekkich gogli VR, które będą czerpać moc z zewnętrznego elementu, a zarazem będą o wiele bardziej mobilne niż dotychczas.

Ani Motorola ani Verizon nie ujawniają póki co szczegółów na temat wypuszczenia tego urządzenia na rynek, lecz aktualizacji w tej sprawie możemy spodziewać się już wkrótce. Firmy zapewniają, że trwają rozmowy z partnerami, które umożliwią wprowadzenie tego produktu do sprzedaży.

Okulary AR Lenovo Think Reality są dostępne do kupienia w cenie 1499,99 dolarów.

Exit mobile version