AI pomoże nam w pisaniu krótkich opowieści
fot. Narrative Device

AI pomoże nam w pisaniu krótkich opowieści

Jesteś pisarzem i brak Ci weny? Musisz napisać post i jakoś Ci nie idzie, nie potrafisz złożyć nawet zdania? Spokojnie – z pomocą przyjdzie Ci komputer, który – przy wykorzystaniu AI – chętnie napisze to za Ciebie. I to wcale nie chodzi o jedno czy dwa zdania, tylko aż cały akapit. Wszystko to dzięki nowej witrynie internetowej.

Narrative Device napisze za Ciebie tekst

Narrative Device to witryna internetowa oparta o AI, która powstała właśnie po to, by pisać. Wykorzystuje informacje na temat tekstu z całej sieci, a za pomocą sztucznej inteligencji już po chwili tworzy akapit. To świetne rozwiązanie, gdy nie mamy akurat żadnego pomysłu na przykład na to, jak zacząć naszą książkę. Wystarczy podpowiedzieć mu swoje tematy, a urządzenie narracyjne stworzy za nas wstęp. A skoro najtrudniejsze będzie już za nami, to pisanie dalsze pisanie przyjdzie z łatwością.

W jaki sposób komputer stworzy naszą opowieść?

Narrative Device powstało z inicjatywy Rodolfa Ocampo, który stworzył witrynę w celu sprawdzenia, jak bardzo sztuczna inteligencja jest w stanie współpracować z człowiekiem. Czy jesteśmy w stanie dalej pociągnąć napisany tekst, na podstawie tego, co zaproponuje nam technologia.

AI została zaprogramowana do tego, by z dwóch wejściowych danych stworzyć historię o długości jednego akapitu. Wprowadzone zagadnienia mogą być dowolne i wcale nie muszą być ze sobą powiązane. Przykładowo podając słowa „pies” i „zakupy” otrzymamy wstęp do dzieła, w którym zmagania psa będą przeplatane z wyjściem na zakupy. Wszystko oczywiście w ramach zadanego tematu.

Poniżej nasz przykład:

AI pomoże nam w pisaniu krótkich opowieści
Narrative Device przykład

Kobieta była ze swoim psem na spacerze w parku, gdy zobaczyła innego psa wystawionego na sprzedaż, który był na smyczy. Postanowiła go kupić i zabrała ze sobą do domu. Wpuściła go do swojego ogródka i rozpoczęła się wspólna zabawa. Kobieta czuła się szczęśliwa.

– tak brzmi, w wolnym tłumaczeniu, pierwszy akapit stworzony przez AI.

Czy brzmi to sensownie i da się z tego stworzyć dalszą historię? Myślę, że po pewnych przeróbkach tak, więc częściowo się to nawet sprawdza. W każdym razie można z tego zaczerpnąć jakiś pomysł na opowieść.