tweetyai (Źródło:tweetyai)
tweetyai (Źródło:tweetyai)

Nie masz pomysłu na tweeta? TweetyAI napisze go za Ciebie

Twitter to jeden z najpopularniejszych serwisów społecznościowych w Polsce, z którego korzysta około 6 milionów osób. Niedawno powstał bot, który przy pomocy zaawansowanych algorytmów… pisze tweety za użytkownika.

Pomocy! Czy ktoś może za mnie pisać Tweety?

Twitter to jedna z najpopularniejszych platform – gigant ma już ponad 217 milionów użytkowników na świecie, w 2021 roku zarobił około 5 miliardów dolarów, a w samej Polsce cieszy się około 12% udziałem w rynku. Daje mu to drugie miejsce w rankingu popularności. Newsy i wiedza podawane w małych porcjach i możliwość bycia na bieżąco z życiem osób pokroju Elona Muska (który jednym tweetem potrafi wynieść lub pogrążyć największe spółki) to bardzo atrakcyjna opcja dla użytkowników sieci.

Co jednak, gdy chcemy pozostać aktywni na platformie, ale brakuje pomysłów na tweety? Z pomocą przychodzi aplikacja TweetyAI. Strona, choć bardzo prosta w wyglądzie i użytkowaniu, po maską kryje bardzo zaawansowane algorytmy. Jej zasada działania opiera się o analizę 100 ostatnich ćwierknięć użytkownika, w tym tweetów, podań dalej i odpowiedzi. Wykorzystując pobrane treści, algorytm procesu Markowa oblicza prawdopodobieństwo na zaistnienie danego zdarzenia w oparciu o wcześniejsze wyniki. Algorytm generuje więc nowe zdarzenie zależne tylko i wyłącznie od poprzednich zdarzeń.

Oznacza to, że TweetyAI tworzy nowe tweety z wykorzystaniem słów już wcześniej używanych przez użytkownika w zakresie pobranych 100 postów. Oczywiście część tak wygenerowanej treści brzmi nienaturalnie, ale AI potrafi stworzyć czasem bardzo, bardzo wiarygodne teksty.

Algorytm może pisać tweety nawet za Muska (Źródło:tweetyai)
tweetyai może zastąpić nawet Muska (Źródło:tweetyai)

TweetyAI – zabawna ciekawostka

Aplikacji TweetyAI wystarczy podać nazwę konta, dla którego ma zostać wygenerowany tweet. Za darmo można wykonać 3 próby, po czym platforma za dalsze korzystanie życzy sobie opłacenie subskrypcji w wysokości 3,99 dolarów. Możliwe jest jednak dalsze korzystanie z platformy po uruchomieniu w trybie incognito lub innej przeglądarce.