MPK Wrocław wprowadza płatność tęczówką oka. A wszystko dzięki pewnemu fintechowi
fot. PayEye

MPK Wrocław wprowadza płatność tęczówką oka. A wszystko dzięki pewnemu fintechowi

Biometryczna autoryzacja płatności to przyszłość finansów. Dzięki niej, będziemy mogli zapomnieć o plastikowych kartach płatniczych, gotówce czy nawet płatności przy pomocy smatfona. Ta przyszłość właśnie zajrzała do wrocławskiej komunikacji miejskiej.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez MPK Wrocław, w Biurze Obsługi Pasażera przy ul. Bolesława Prusa 75-79 można już płacić z wykorzystaniem tęczówki oka. Wszystko to dzięki współpracy z wrocławskim fintechem PayEye, który swoją technologię udostępnił już w przeszło 100 lokalnych punktach usługowych, takich jak restauracje, kawiarnie czy myjnie samochodowe.

W przypadku MPK Wrocław, przy pomocy PayEye można zapłacić za bilet okresowy czy uregulować płatność za jazdę bez ważnego biletu. Przedstawiciele przedsiębiorstwa komunikacyjnego przypominają, że skanowanie tęczówki oka jest metodą bezpieczną dla zdrowia, a także prywatności użytkownika – wzór tęczówki oka jest unikalny i nie można go podrobić np. przy pomocy zdjęcia.

Payeye fot. MPK Wrocław
fot. MPK Wrocław

MPK Wrocław: promocja na start

Z okazji wdrożenia nowej technologii płatności, MPK Wrocław przygotowało ofertę specjalną dla nowych klientów, którzy skorzystają z płatności po uprzedniej rejestracji na stronie internetowej payeye.com. Klienci płacący z wykorzystaniem biometrii mogą liczyć na zwrot kwoty pierwszej transakcji, do 50 zł.

Do nowych technologii, władze miejskiej spółki komunikacyjnej podchodzą z nieskrywanym optymizmem:

Mawia się, że oczy są zwierciadłem duszy. Jak się okazuje, mogą się sprawdzić także w charakterze karty płatniczej. MPK jedzie z duchem czasu również, gdy wchodzą w grę nowe technologie ułatwiające płacenie w naszym Biurze Obsługi Pasażera. Cieszę się, że taki pomysł narodził się we Wrocławiu.

Krzysztof Balawejder, prezes MPK Wrocław