Nest

Nest integruje się ze SmartThings Samsunga!

W grudniu 2020 roku Samsung i Google ogłosiły umowę o współpracę, która zakładała integrację produktów Nest z usługą SmartThings Find koreańskiego producenta. Okazuje się, że całość właśnie weszła w życie i użytkownicy będą mogli w końcu skorzystać ze wszystkich dobrodziejstw opisywanego rozwiązania.

W grudniu 2020 roku Samsung nawiązał współpracę z Google, a jej wynikiem miało być wykorzystanie przez urządzenia Nest dostępu do SmartThings Find. W przypadku Samsunga, sprawa rozbijała się o możliwość skorzystania przez użytkowników z Asystenta Google na urządzeniach koreańskiego producenta. Już nie trzeba dłużej czekać – sprzęty Nest zostały zintegrowane ze SmartThings Find.

Nest rozpoczyna obsługę SmartThings Find

Jeśli korzystacie z aplikacji SmartThings Find i chcecie dodać urządzenie Nest, w tym przypadku będzie należało przejść do programu i wybrać opcję „dodaj nowe urządzenie”. Redakcja serwisu Android Police donosi, iż funkcja może nie działać jeszcze we wszystkich regionach – zarówno w przypadku ręcznego dodawania sprzętów, jak i wykrywania tych, które znajdują się w pobliżu.

Zapewne pełne wdrożenie opcji dla wszystkich użytkowników będzie trwało co najmniej kilka dni. Niestety, Samsung w żaden sposób nie poinformował, kiedy jego sprzęty z segmentu smart home doczekają się pełnego wsparcia dla Asystenta Google.

Na to też trzeba będzie jeszcze poczekać.