Dekoder Soundbox 4K (źródło: Netia)
Dekoder Soundbox 4K (źródło: Netia)

Netia Soundbox 4K – nowy dekoder z wbudowanymi głośnikami

Netia wprowadza do oferty nowy dekoder 4K, wyposażony w cztery wbudowane głośniki z Dolby Atmos. Urządzenie zostało oparte o system Android TV.

Dekoder z głośnikami

Jeden z największych operatorów telekomunikacyjnych w Polsce, oferujący internet światłowodowy, telewizję oraz telefony, zaprezentował nowy dekoder. Netia Soundbox 4K został wyposażony w cztery wbudowane głośniki, korzystające z technologii Dolby Atmos. Dzięki temu do użytkowników ma trafiać głęboki i czysty dźwięk przestrzenny.

Dekoder Soundbox 4K (źródło: Netia)
Soundbox 4K (źródło: Netia)

Za produkcję sprzętu odpowiedzialna jest marka Sagemcom, współpracująca z Bang & Olusen oraz Dolby. Urządzenie zostało oparte o system Android TV. Do dekodera dołączony jest pilot, obsługujący funkcje głosowe, co sprawia, że wprowadzanie tytułów filmów, seriali czy programów na platformach streamingowych staje się dużo łatwiejsze i szybsze.

Netia Soundbox 4K obsługuje standard komunikacji Wi-Fi 6 w częstotliwościach 2,4 GHz i 5 GHz oraz łączy się za pomocą Bluetooth. Taka konfiguracja umożliwia podłączenie sprzętu do światłowodu o prędkości do 2 Gb/s, zapewniając przy tym niskie opóźnienia.

Dekoder Soundbox 4K (źródło: Netia)
Soundbox 4K (źródło: Netia)

Netia i platformy streamingowe

Nowy dekoder ma dostęp do Sklepu Google Play, skąd użytkownik może zainstalować lubiane przez domowników platformy streamingowe. Wśród nich znajdziemy m.in. aplikację Netia GO, Disney+, HBO Max, YouTube i inne. Dodatkowo, dzięki wbudowanemu Chromecastowi, Netia Soundbox 4K pozwala na przesyłanie dowolnych treści wprost na ekran telewizora.

Sprzęt pozwala również na odtwarzanie wybranych programów, cofając się do emisji nawet sprzed 7 dni.

Najnowsza propozycja operatora Netia może trafić w ręce zainteresowanych abonentów telewizji 4K w ramach dodatkowej opłaty w wysokości 30 złotych miesięcznie.