Ta podstawka to genialne rozwiązanie, by zmienić Apple Watch w budzik z prawdziwego zdarzenia

Ta podstawka to genialne rozwiązanie, by zmienić Apple Watch w budzik z prawdziwego zdarzenia

Co prawda Apple Watch posiada funkcję wyświetlania godziny w trybie nocnym, dostępnym po podłączeniu do ładowarki, jednak niewiele to zmienia. Wciąż pozostaje wyłącznie zegarkiem na rękę z miniaturowym ekranem, który ciężko dostrzec nocną porą, zwłaszcza z odległości między poduszką a stojącą nieopodal półką. To proste, a zarazem genialne akcesorium sprawia, że Apple Watch w końcu stanie się prawdziwym budzikiem.

Oczywiście zdaję sobie sprawę, że coraz mniej użytkowników korzysta z zegarka Apple Watch w ten sposób. Odkąd zegarek został wyposażony w funkcję śledzenia snu, większa grupa zrezygnowała z ładowania zegarka nocną porą, na rzecz krótkiego odłożenia na ładowarkę w ciągu dnia, w momencie gdy akurat pracuje czy odpoczywa.

Dla wszystkich tych, którzy korzystają z zegarka produkcji Apple w bardziej tradycyjny sposób, powstało akcesorium, dzięki któremu ich inteligentny czasomierz stanie się jeszcze bardziej przydatny nocną porą.

NightWatch
fot. NightWatch

To tylko podstawka, ale za to jaka!

Na pierwszy rzut oka NightWatch wygląda jak kawałek uformowanej pleksy. Ktokolwiek pomyślał o tej podstawce w ten sposób, po prostu miał rację. To nic innego, jak uformowany kawałek pleksy, tyle że w taki sposób, by nadać zegarkowi więcej możliwości, gdy ten spoczywa na ładowarce.

Wystarczy bowiem, że w dedykowanym miejscu na NightWatch umieścimy leżący na ładowarce Apple Watch, by zadziałała magia tego ciekawego dodatku. Okazuje się, że wyprofilowany front podstawki działa jak szkło powiększające, dzięki czemu wyświetlacz zegarka staje się nieporównywalnie lepiej widoczny z większej odległości.

Dodatkowo, miejsce, w które wkłada się zegarek zostało tak ukształtowane, by wzmacniać odgłosy umieszczonego w środku urządzenia, dzięki czemu odgłos budzika będzie słyszany znacznie lepiej, niż gdy zegarek spoczywa poza podstawką.

Banalnie proste i rewelacyjnie skuteczne zarazem!

NightWatch
fot. NightWatch

Przejdźmy do mankamentów

Niestety, NightWatch, jak każda rynkowa nowość, obciążona jest wadami. Z całą pewnością największą z nich jest bardzo wysoka, jak na kawałek pleksy, cena. 49,99 dolarów amerykańskich, czyli po uwzględnieniu polskich podatków niemal 300 złotych, to jak na zwykłą, ale niezwykłą podstawkę zdecydowanie zbyt dużo.

Drugim problemem może być dostępność NightWatch. Na tę chwilę podstawkę kupić można wyłącznie na dedykowanej stronie internetowej. To jednak powinno zmienić się już wkrótce, gdy akcesorium trafi do oferty Amazonu.

Apple Watch jako porządny budzik? Z NightWatch – jak najbardziej tak!