HomePod Mini (źródło: Apple)
HomePod Mini (źródło: Apple)

HomePod może nareszcie zyskać nową wersję

Niewykluczone, że wkrótce pojawi się nowa, odświeżona wersja HomePoda. Czego należy się spodziewać po następcy udanego, ale niezbyt popularnego inteligentnego głośnika Apple?

Nowy HomePod „powinien pojawić się wkrótce”

Pojawiły się plotki, jakoby Apple było w trakcie tworzenia nowej generacji HomePodów. Wszystko za sprawą jednego z dobrze poinformowanych dziennikarzy Bloomberga – Marka Gurmana. Przesłał on tweeta z linkiem do artykułu o rozszerzonej rzeczywistości Apple, podając przy okazji, że następny głośnik powinien pojawić się wkrótce.

Ta nowa, wyczekiwana wersja, o której wspominano już pół roku temu, raczej nie będzie miała za zadanie wprowadzić rewolucję na rynku głośników. Już wcześniej w Bloombergu pisano o tym, że nowa wersja HomePoda ma być po prostu większa. Jednocześnie głośnik ma być tańszy od poprzednika, którego cena niekorzystnie zaskakiwała.

Spora i mocna konkurencja dla Apple HomePod

Nowe, odmienione urządzenie ma być z wyglądu bardzo zbliżone do poprzedniej edycji, jednak od góry powinno zostać wyposażone w ekran. Jak wynika z plotek, możliwe również, że będzie obsługiwał funkcję multi-touch, co znacząco ułatwi obsługiwanie głośnika.

HomePod głośnik Apple
HomePod (fot. Apple)

Wspomnę, że poprzedni, duży HomePod, który sprzedawany był od 2018 roku w cenie 299 dolarów, nie jest już produkowany już od 2021 roku i jego kupno nie jest możliwe.

Wersja Mini natomiast nadal jest dostępna, również na polskim rynku za około 500 złotych, i cechuje go przede wszystkim emisja dźwięku w 360 stopniach oraz kształt białej lub czarnej kuli. Oczywiście możliwe jest korzystanie z asystenta głosowego Siri, a działanie usprawnia aplikacja Apple HomeKit.

Apple HomePod Mini fot. oiot.pl
Apple HomePod Mini (fot. oiot.pl)

Trzeba przyznać, że obecny rynek głośników jest dość zróżnicowany, a Apple ma sporą konkurencję. Dostępne są przecież bardzo dobrej jakości głośniki od Google, Sonos czy Philipsa. Szczególnym konkurentem będą głośniki Google Nest Hub 2. generacji z wyświetlaczem, których obecna cena jest prawie o połowę niższa w porównaniu do wersji Mini sprzed dwóch lat.

Nest Hub (2. gen), źródło: Google
Nest Hub (2. gen), źródło: Google