Nreal Air
fot. Nreal

Ekran Steam Decka to dla Ciebie za mało? Z tymi okularami zagrasz na 130 calach

Granie na Steam Decku może być niesamowicie wygodne. Przenośna konsolka z mocą laptopa do gier pozwala zanurzyć się w świecie gry niemalże wszędzie – czy to na naszym stanowisku, na kanapie w salonie, czy nawet w podróży w pociągu. Jednak kilkucalowy ekran może nie być wystarczający dla wszystkich i Nreal znalazł na to sposób – gogle, które stworzą wirtualny, 130-calowy wyświetlacz do gry.

Gdy 7 cali Steam Decka to za mało, okulary Nreal Air przychodzą na pomoc

Gogle Nreal Air nie są nowym produktem na rynku – ten już jest dostępny kilka miesięcy, producent wprowadził go do sprzedaży już we wrześniu ubiegłego roku. Użytkownicy z Chin, Japonii, Stanów Zjednoczonych, a nawet Wielkiej Brytanii mogą kupić sprzęt, który kosztuje 400 funtów (równowartość ~ 2120 złotych).

To inteligentne okulary, które podepniemy przy pomocy kabla USB-C do naszego urządzenia – konsoli (Xbox Series S | X, PS4, PS5), smartfona z systemem Android lub iOS, a nawet przenośnych konsolek typu handheld – Nintendo Switch czy omawiany dziś Steam Deck.

Cała magia zamiany 7-calowego ekranu ze Steam Decka w 130-calowy wirtualny wyświetlacz leży w dwóch panelach OLED, zamontowanych w okularach Nreal Air – każdy ma rozdzielczość Full HD (1920 × 1080 pikseli) i oferuje 46° pole widzenia.

Gogle potrafią ulepszyć naszą widzianą rzeczywistość, generując ekran o przekątnej 130 cali oddalony o cztery metry od użytkownika okularów. Co więcej, ekraniki okularów Nreal mają zapewnić ostry obraz, z racji wysokiego współczynnika pikseli na stopień (PPD) na poziomie 49 punktów.

Nreal okulary Steam Deck
fot. Nreal

Sprzęt ma pewne ograniczenia, ale to oczywista sprawa

Okulary Nreal Air podpięte do konsoli Steam Deck niestety mają pewne braki. Z uwagi na to, że nie mają zintegrowanej baterii, czerpią prąd z urządzenia wyjścia – w tym przypadku konsoli Valve. Ta podczas gry w wymagające tytuły potrafi dość szybko się wyładować, a z drugiej strony energia płynie do okularów, aby zasilić 2 matryce. Gdy stopień naładowania akumulatora handheld spadnie poniżej 50%, wirtualny wyświetlacz się wyłączy.

Aby cieszyć się 130-calowym ekranem przez wiele godzin rozgrywki, potrzeba będzie tu stałego źródła zasilania konsolki.