Nreal Air fot. Nreal
Nreal Air (źródło: Nreal)

Okulary Nreal Air wyświetlą obraz ze smartfona w rozszerzonej rzeczywistości

Po tym, jak nasze nadgarstki opanowały inteligentne opaski i zegarki, przyszła pora na oczy. Producentom elektroniki marzy się, by ludzie chętnie sięgali po okulary do wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości – to kolejna nisza, która w niedalekiej przyszłości zapowiada się na żyłę złota. Swojego kawałka tortu mocno pilnuje Nreal, prezentując kolejne okulary AR w swojej ofercie – Nreal Air.

Coraz mniej AR w AR

Typowe okulary do rzeczywistości rozszerzonej, nakładają, na widziany przez człowieka obraz, elementy wirtualne. Jest to możliwe dzięki kamerom i odpowiednim czujnikom, wbudowanym w urządzenie służące do projekcji obrazu AR. Takim urządzeniem może być, na przykład, smartfon, a także wspomniane okulary.

Sęk w tym, że Nreal Air wcale nie posiadają wbudowanych kamer. Właściwie jedynym, co odróżnia je od typowych okularów, pozbawionych jakichkolwiek, inteligentnych funkcji, są wbudowane w soczewki wyświetlacze micro OLED, a także wejście na kabel, umożliwiający połączenie ze smartfonem. Czy to oznacza, że funkcjonalność Nreal Air będzie mocno ograniczona? Niestety, tak. Pytanie tylko, ilu klientów, w rzeczywistości, potrzebuje czegoś więcej.

Nreal Air – wyświetlacz do smartfona w AR i… tyle

W praktyce, okulary Nreal Air to nic więcej, jak tylko dodatkowy wyświetlacz do smartfona, prezentujący najważniejsze informacje i treści bezpośrednio przed oczyma użytkownika. Z racji pozbawienia okularów wszelkich, niezbędnych czujników, nie ma mowy o sterowaniu interfejsem przy pomocy gestów czy płytki dotykowej – wszystko odbywa się z poziomu smartfona.

Nreal Air fot. Nreal
Nreal Air fot. Nreal

Do czego zatem służą okulary Nreal Air? Przede wszystkim do tego, by móc stworzyć sobie osobisty telewizor. Wystarczą okulary, by cieszyć się obrazem o imponującej przekątnej. Uczucie przebywania w kinie, w sytuacji, gdy w danym momencie podróżujemy pociągiem? To właśnie cel Nreal Air.

Poza prezentacją treści wideo, okulary mogą służyć, między innymi, do odczytywania powiadomień otrzymywanych na połączonym smartfonie.

Daleki Wschód na początek

Zgodnie z zapewnieniami producenta, okulary Nreal Air trafią do sprzedaży, na samym początku, w Japonii, Korei Południowej i Chinach. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, stanie się to już w grudniu. Cena Nreal Air ma być zauważalnie niższa od innego modelu z oferty producenta – Nreal Light, kosztującego około 600 dolarów.

Osobiste kino gdziekolwiek jesteśmy? Dla osób, które często podróżują, jak znalazł.