Obrazek przedstawia logo firmy NVIDIA.

Nowe AI od NVIDII zmieni Twój szkic w fotorealistyczną grafikę

Chociaż każdy z nas zachwyca się pracami malarzy, to jednak mało kto może się pochwalić podobnym talentem. Takim osobom może pomóc nowe AI, które zaprezentowała niedawno Nvidia. Canvas, bo tak nazywa się aplikacja udostępniona przez amerykańską firmę, potrafi zmienić bardzo podstawowy szkic krajobrazu w fotorealistyczną grafikę. A jak działa?

Z perspektywy użytkownika cały proces jest dość prosty. Powiedzmy, że chcemy narysować las. Na początku wybieramy materiał, który ma się pojawić na naszym szkicu, w tym przypadku będzie to trawa. Następnie, używając kursora myszki, pokrywamy trawą taką część obrazka jaka nam pasuje. Potem zmieniamy materiał na drewno, chmury, czy na przykład liście i pracujemy w ten sam sposób. Gdy obrazek jest skończony, możemy podziwiać, jak AI przerobiło go na fotorealistyczną grafikę.

To jest film, który krótko przedstawia sposób działania Canvas AI. Źródło: YouTube

Jak podaje portal The Next Web, poza wybieraniem budulca konkretnego elementu krajobrazu, możemy też decydować, jak AI ma podejść do naszego szkicu – możliwych jest kilka różnych stylów obróbki. W końcu, gdy proces tworzenia zostanie zakończony, Canvas daje nam możliwość przetransportowania obrazu do Adobe Photoshop, co na pewno przyda się osobom, które zawodowo zajmują się grafiką.

To nie pierwszy raz, kiedy Nvidia pokazuje nam takie AI

Co ciekawe, pierwszy raz mogliśmy usłyszeć o tej AI ponad dwa lata temu. Wtedy było to jeszcze demo nazywane GauGaN (skrót utworzony od nazwiska malarza Paula Gaugin oraz Generative Adversarial Networks). Dzisiaj widzimy jak bardzo rozwinęła się technologia.

I na sam koniec – wymagania techniczne. Canvas AI działa jako aplikacja, a możemy ją uruchomić na komputerze z systemem Windows 10. Potrzebujemy do tego jedynie karty graficznej z rodziny GeForce RTX, Nvidia RTX, Quadro RTX lub Titan RTX. Aplikację można pobrać pod tym linkiem.