Nowe kamery Nest już oficjalnie w sprzedaży. Bez niespodzianek

Nowe kamery Nest już oficjalnie w sprzedaży. Bez niespodzianek

Kiedy kilka dni temu pisaliśmy o tym, że Google opublikowało, na stronach swojego sklepu internetowego, dane nowych produktów, spodziewaliśmy się, że do sprzedaży trafią lada dzień. Nie wierzyliśmy jednak, że aż tak szybko. Większość z nich można będzie kupić już w sierpniu.

Produktom Nest przyda się odświeżenie

Kamery Nest goszczą na rynku już od wielu lat. Nie dziwi zatem wcale, że w końcu postarano się o odświeżenie linii, wszak przez ostatni czas rynek bardzo mocno poszedł w tym zakresie do przodu. Nowe urządzenia prezentowali wszyscy, znaczący konkurenci Google, ale też mniejsi producenci, którzy polują na możliwość uszczknięcia dla siebie kawałka tortu o nazwie smart home.

Skupmy się jednak na samym Google i tym, co potrafią nowe kamery.

Nest Cam (na baterie)

Najważniejszą nowością wśród kamer Google jest odświeżona wersja Nest Cam. W porównaniu do już dostępnej kamery, najistotniejszą zmianą jest tu dodanie zasilania na baterie, co pozwoli na montaż kamery w miejscach pozbawionych dostępu do sieci energetycznej. Znajdziemy tu dwumegapikselową matrycę zdolną nagrywać obraz w rozdzielczości Full HD i 30 klatkach na sekundę (z HDR), możliwość cyfrowego przybliżenia obrazu (do 6x) i funkcję nocnego podświetlenia diodami podczerwieni. Kamera Nest Cam oferuje również komunikację dwustronną.

Nest Cam służy również jako rejestrator obrazu, jednak by korzystać z tej funkcji, należy wykupić płatny plan Nest Aware. W wariancie Plus kamera może zapisywać w chmurze najistotniejsze urywki z ostatnich 60 dni. W przypadku najwyższego planu można również włączyć ciągłe nagrywanie obrazu, przez 10 dni.

Przewidywany czas pracy na baterii kamery Nest Cam to 1,5 miesiąca, jeżeli kamera będzie rejestrować 20-25 urywków dziennie. Gdy urywków będzie 9-12, czas wydłuży się do 3 miesięcy. W przypadku 2-4 urywków dziennie, pojedyncze ładowanie wystarczy na 7 miesięcy pracy.

Najnowsza kamera od Google pojawi się w sprzedaży 24 sierpnia i będzie kosztować 179,99 dolarów. Dostępna będzie w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Australii, Wielkiej Brytanii, Francji, Niemczech, Danii, Norwegii, Szwecji, Hiszpanii, Włoszech, Holandii, Belgii, Irlandii, Nowej Zelandii, Szwajcarii, Austrii i Finlandii.

Nest Cam fot. Google
Nest Cam fot. Google

Nest Cam (z oświetleniem)

Ta sama kamera pojawi się w sprzedaży również w wersji wyłącznie przewodowej, z dwoma reflektorami LED doświetlającymi monitorowany obszar. Jak łatwo się domyślić, w przeciwieństwie do uniwersalnego charakteru podstawowego Nest Cam, wersja z oświetleniem przeznaczona jest do montażu na zewnątrz budynku.

Dwie dodatkowe lampy znacząco podniosły cenę kamery – do poziomu 279,99 dolarów.

Nest Cam (z oświetleniem) fot. Google
fot. Google

Nest Cam (przewodowa)

Ofertę kamer Nest uzupełnia odświeżona wersja podstawowego modelu – Nest Cam. W porównaniu do modelu z zasilaniem bateryjnym, ta wymaga stałego podłączenia do sieci energetycznej. Nie znajdziemy tu również dodatkowych akcesoriów, ułatwiających montaż kamery. Brak baterii spowodował za to, że kamera jest odczuwalnie mniejsza.

Nest Cam fot. Google
fot.Google

Nest Cam na baterie dostępny będzie w czterech kolorach: jasnoniebieskim, beżowym, jasnoróżowym i białym, w cenie 99,99 dolarów.