Google Nest Kamera

Wpadka Google! Niechcący ujawniono nowe urządzenia Nest, w tym dzwonki i kamery

Ktoś, kto 3 sierpnia zdecydował się na odwiedzenie amerykańskiej odsłony sklepu internetowego Google, natknął się na niespodziewany widok. Wśród dostępnych już w sprzedaży urządzeń Nest pojawiły się te, których premiera dopiero przed nami.

To nie pierwsza wpadka Google

Przygotowania do premiery niektórych urządzeń potrafią trwać wiele miesięcy. Oprócz samej prezentacji, broszur, prospektów reklamowych i kampanii obwieszczającej pojawienie się nowości, przygotowywane są również strony internetowe, na których można poznać więcej informacji o nowych produktach, a także dokonać ich zakupu.

Podobna sytuacja miała miejsce w przypadku sklepu prowadzonego przez Google. Ten, w ramach przygotowań do wdrożenia nowych produktów, został zaktualizowany o urządzenia, których nie ma jeszcze w sprzedaży. Oczywiście, mówimy tu o zwykłym, ludzkim błędzie, jednak w przypadku Google to nie pierwszy raz, kiedy podobna sytuacja ma miejsce.

Cóż, ktoś ewidentnie musi bardziej uważać na to, co publikuje na serwerze, do którego dostęp mają użytkownicy.

Kilka nowości, w tym kamery i dzwonki Nest

Strona, która została opublikowana przypadkowo, to zbiorcze zestawienie produktów Nest. Zdecydowana większość linków, które zostały opublikowane niezamierzenie, jest ślepa, niedziałająca albo odsyła w zupełnie inne miejsce, niż powinna. Z tego powodu nie ma absolutnie żadnych podstaw, by deliberować na temat specyfikacji nowych produktów. Skupmy się jedynie na tym, co Google zaprezentuje w najbliższym czasie.

Zgodnie z omyłkowo opublikowaną stroną internetową, portfolio Google rozszerzy się o następujące urządzenia:

  • kamera Nest Cam na baterie, przystosowana do pracy wewnątrz i na zewnątrz budynku;
  • kamera Nest Cam z dodatkowym oświetleniem;
  • przewodowa kamera wewnętrzna Nest Cam;
  • dzwonek Nest Doorbell na baterie.
Sklep Google fot. via The Verge
fot. via The Verge

Szczególnie istotną, spośród wymienionych nowości, będzie nowy dzwonek Nest Doorbell, niewymagający stałego zasilania z sieci energetycznej. Dzięki możliwości pracy na wbudowanych bateriach, będzie można umieścić go właściwie w dowolnym miejscu, bez konieczności martwienia się o doprowadzenie instalacji.

Sklep Google fot. via The Verge
fot. via The Verge

Kiedy nowe akcesoria pojawią się w sprzedaży? Tego oczywiście nie wiemy, jednak biorąc pod uwagę, na jak bardzo zaawansowanym etapie są przygotowania do jej rozpoczęcia, łatwo się domyślić, że stanie się to już za niedługo.