Monitor MPG 321URX (źródło: MSI)
Monitor MPG 321URX (źródło: MSI)

MSI wprowadza do Polski monitory gamingowe dla wymagających graczy

Tajwańska marka MSI pochwaliła się nowymi produktami. W ofercie firmy na polskim rynku pojawiły się dwa nowe monitory gamingowe QD-OLED, które – jak obiecuje producent – zadowolą najbardziej wymagających graczy.

Monitory z wysoką jakością obrazu

MSI, znany przede wszystkim z wydajnych laptopów gamingowych, desktopów, płyt głównych, kart graficznych i innych licznych akcesoriów dla graczy, wprowadził do sprzedaży w Polsce dwa nowe monitory dedykowane dla graczy. Najnowsze modele zostały wyposażone w panele QD-OLED.

Do portfolio marki dołącza model MPG 321URX, oferujący przekątną 32 cale, rozdzielczość UHD (3840 x 2160 pikseli) i częstotliwość odświeżania na poziomie 240 Hz oraz MPG 271QRX z ekranem o przekątnej 27 cali, rozdzielczości WQHD (2560 x 1440 pikseli) oraz odświeżaniu 360 Hz.

Zaawansowane panele najnowszej generacji zostały wyposażone w układ subpikseli. Jego zadaniem jest poprawa ostrości obrazów, zwiększenie szczegółowości oraz wyrazistości prezentowanych na ekranie treści. Oba modele mogą się pochwalić niskim czasem reakcji GtG, który utrzymywany jest na poziomie 0,03 milisekundy.

Nowości MSI – funkcjonalność, dostępność i cena

Urządzenia zostały wyposażone w porty HDMI 2.1, charakteryzujące się przepustowością na poziomie 48 Gbit/s. Co więcej, gniazda te obsłużą odświeżanie obrazu 120 Hz oraz wykazują się zgodnością z funkcją Variable Refresh Rate (VRR) i Auto Low Latency Mode (ALLM).

Najnowsze ekrany marki MSI mają się pochwalić wysokiej jakoścu odwzorowaniem kolorów poprzez pokrycie barw DCI-P3 na poziomie 99%. Monitory zostały też wyposażone w wydajne i ciche chłodzenie.

Monitory mają podświetlanie MSI SpectrumBar, dzięki któremu urządzenia są oświetlane światłem rozproszonym. Co więcej, aplikacja Gaming Intelligence, ułatwia konfigurację ekranu za pomocą klawiatury i myszy, zamiast menu monitora. Sprzęt korzysta również z AI Vision, czyli funkcji odpowiedzialnej za ujawnianie szczegółów ulokowanych w ciemnych obszarach ekranu.

Nowe urządzenia trafiły już na polski rynek. Model MPG 321URX QD-OLED kosztuje 5999 złotych, natomiast model MPG 271QRX – 4599 złotych.