Nvidia Broadcast

Nvidia Broadcast zamieni Twój pokój w studio nagrań – dzięki sztucznej inteligencji

Coraz więcej osób pragnie tworzyć treści w serwisach Twitch i YouTube. Nie każdy jednak posiada odpowiedni sprzęt. Z pomocą przychodzi Nvidia Broadcast, czyli najnowsze oprogramowanie największego producenta kart graficznych na świecie. Oczywiście, napędzane jest sztuczną inteligencją.

Popołudniowe zajęcie

Live streaming przyniósł rewolucję w dziedzinie przekazu informacji, pozwalając każdemu na przeprowadzenie konferencji na żywo ze swojego pokoju. Niedawno pisaliśmy, jak, dzięki RTX Voice od Nvidii, możemy uzyskać czysty, odszumiony dźwięk z naszego mikrofonu. Jak się okazuje, funkcja ta jest teraz częścią pełnego pakietu Nvidia Broadcast.

Nvidia Broadcast zamieni Twój pokój w studio nagrań - dzięki sztucznej inteligencji
Jak wygląda interfejs programu Nvidia Broadcast / fot. Nvidia

Jak podaje Nvidia, zaledwie w ciągu ostatnich kilku miesięcy liczba streamujących użytkowników portalu Twitch wzrosła o 89%, a oglądających – o 56%. Firma aktywnie pomaga streamerom w wykorzystywaniu pełnego potencjału ich sprzętu już od poprzedniej generacji kart graficznych RTX, a wraz z wprowadzeniem serii 3000 wszystkie te ulepszenia dostępne będą w jednej aplikacji.

Nvidia, Broadcast!

Oto trzy najważniejsze funkcje tego pakietu, o których zaledwie kilka lat temu mało komu się śniło:

  • redukcja szumu. Sztuczna inteligencja usunie (nawet niemały) szum naszego mikrofonu. Czy to suszarka kilka metrów za nami, czy małe dzieci w pokoju obok, Nvidia Broadcast radzi sobie naprawdę bardzo dobrze, nie wpływając znacząco na jakość naszego głosu,
  • wirtualne tło. Nvidia przenosi funkcję prosto z serwisu Zoom na zupełnie nowy poziom. Virtual Background może zastąpić zielone tła nawet dla największych streamerów,
  • automatyczne Kadrowanie. Oprogramowanie lekko przybliża obraz naszej kamerki, aby następnie podążała ona za naszą twarzą. To jak posiadanie własnego operatora kamery.
Niezwykły pokaz Nvidia Broadcast – wszystko działa! / źródło: NVIDIA

Oczywiście, funkcje tej aplikacji będą mogły być używane nie tylko do produkcji wideo, lecz chociażby do konferencji online i rozmów na Discordzie – niestety, wyłącznie dla posiadaczy kart graficznych Nvidii.

Za kilka tygodni będzie można pobrać Nvidia Broadcast z oficjalnej strony producenta.