Aktualizacja Oculus Quest 2 wprowadza wiele ulepszeń, z odświeżaniem 90 Hz na czele
fot. Oculus

Aktualizacja Oculus Quest 2 wprowadza wiele ulepszeń, z odświeżaniem 90 Hz na czele

Najnowsza aktualizacja Oculus Quest 2 wprowadza bardzo wyczekiwaną zmianę, którą odczują najbardziej zapaleni gracze. Dodatkowo, pojawia się nowa opcja śledzenia aktywności fizycznej, która także powinna zadowolić wiele osób.

Oculus Quest 2 ze wsparciem dla odświeżania 90 Hz

Ogólnoplatformowe wsparcie dla odświeżania 90 Hz w grach było zapowiadane przez zespół deweloperów Oculusa już od jakiegoś czasu. Szczególnie zapaleni gracze na to czekali i wygląda na to, że wreszcie się doczekali.

Firma należąca do Facebooka poinformowała także, że udostępniła już twórcom gier możliwość dostosowania swoich produktów do pracy w 90 Hz. Oznacza to, że gry, takie jak SUPERHOT, Echo VR, Beat Saber, Vacation Simulator, Job Simulator, Racket: Nx oraz Space Pirate Trainer wkrótce otrzymają wsparcie dla odświeżania 90 Hz, dzięki czemu gracze będą mogli odczuć większą płynność płynącą z ww. produkcji.

Dodatkowo, osoby posiadające Oculus Quest 2 będą mogły przełączać się między 72 Hz, 80 Hz lub wspomnianymi już 90 Hz, dzięki aplikacji Oculus PC App.

Z najnowszej aktualizacji, oznaczonej numerem v23, powinny ucieszyć się także osoby lubiące aktywność fizyczną. Oculus rozpoczyna wprowadzanie Oculus Move, który ma za zadanie śledzić postępy o ćwiczeniach wykonywanych przez nas. Co ciekawe, wsparcie dla tej funkcji otrzyma nie tylko Oculus Quest 2, ale także jego pierwsza wersja.

Oculus Move w Oculus Quest 2 zadba o Waszą aktywność fizyczną (fot. Oculus)
Oculus Move zadba o Waszą aktywność fizyczną (fot. Oculus)

Oculus Move zadziała w każdej aplikacji związanej z ćwiczeniami fizycznymi. Pozwala ona śledzić liczbę spalonych kalorii czy czas naszej aktywności. Ciekawą opcją jest także wyznaczanie celów, które mają nas zachęcić do regularnego wykonywania ćwiczeń.

Oculus informuje także o ulepszeniu wrażeń wizualnych poprzez Oculus Link, a także wprowadził interfejs, który pozwoli nam zarządzać ustawieniami graficznymi w aplikacji. Ulepszone zostało także automatyczne ustawienie grafiki, aby wykrzesać jeszcze więcej z karty graficznej. Zostając przy Oculus Link warto wspomnieć, że po roku od wprowadzenia wersji beta, ta zakończyła się i możemy teraz korzystać z oficjalnego wydania tej technologii.

Ostatnią ze zmian jest uruchomienie opcji App Giftting, która jest niczym innym, jak możliwością sprezentowania aplikacji rodzinie czy znajomemu. Wszystko to będzie możliwe poprzez aplikację Oculus Store. W celu podarowania gry należu udać się do wybranego tytułu, a następnie wybrać opcję „Buy for a Friend” i wpisać jego adres e-mail. Po wykonaniu wszystkich kolejnych kroków, jak np. płatność, użytkownik docelowy powinien otrzymać stosowne powiadomienie i aktywować prezent poprzez aplikację lub przeglądarkę.

Nowa opcja w Oculus Quest umożliwi zakup gry i podarowanie jej rodzinie czy znajomemu (fot. Oculus)
Nowa opcja w Oculus Quest umożliwi zakup gry i podarowanie jej rodzinie czy znajomemu (fot. Oculus)

Wszystkie z wyżej opisanych zmian bądź nowych funkcji powinny pojawić się u użytkowników w najbliższych dniach. Wystarczy zaktualizować Wasze urządzenie, aby cieszyć się z 90 Hz odświeżania czy aplikacji do śledzenia aktywności fizycznej.