miele
miele

Firmy LG i Miele łączą siły. Południowokoreański producent udostępnił swoje patenty

LG poinformowało o rozpoczęciu współpracy z niemieckim producentem sprzętu AGD – firmą Miele & Cie KG. Na rynku już niebawem mogą pojawić się inteligentne produkty, wykorzystujące rozwiązania patentowe południowokoreańskiego przedsiębiorstwa.

Odkurzacze Miele wykorzystają patenty LG

Obie firmy zawarły długoterminową umowę licencyjną, pozwalającą na wykorzystanie patentów technologicznych LG. Jej postanowienia umożliwią firmie Miele produkcję inteligentnych odkurzaczy automatycznych, które w ostatnim czasie stały się niezwykle popularne wśród konsumentów. Co to konkretnie dla nas oznacza?

Bardzo spłycając, można powiedzieć, że klienci, decydujący się na zakup sprzętu Miele, tak naprawdę kupią urządzenie zbliżone do odkurzaczy LG. Oczywiście zagadką pozostanie cena oraz sama jakość ich wykonania. Pewnym jest, że rozwiązania zastosowane w produktach Miele będą bazować na technologiach opracowanych przez dział badawczo-rozwojowy marki LG.

Sama umowa obejmuje rozwiązania znane z odkurzaczy HOM-BOT oraz CordZero. Są to między innymi patenty związane z naprowadzaniem samego urządzenia, wykorzystujące ultradźwięki i podczerwień, pozwalające na łatwe wracanie samych odkurzaczy do stacji dokującej celem uzupełnienia akumulatorów.

Wiadomym jest również, że umowa nie obejmuje wyłącznie tego patentu. Łącznie LG udostępniło ponad 700 patentów dotyczących odkurzaczy automatycznych

Firma LG może poszczycić się wieloletnią historią inwestowania w rozwój technologii w urządzeniach AGD. Dzięki umowom licencyjnym zawieranym z czołowymi firmami, owoce prac nad innowacjami prowadzonymi przez całą branżę stają się dostępne dla większej grupy konsumentów. – Mówi Jeon Saeng-gyu, wiceprezes Centrum własności intelektualnej firmy LG.

Jeśli interesujecie się tematyką inteligentnych odkurzaczy, polecamy lekturę obszernej recenzji urządzenia Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro, przygotowanej przez Kacpra. Dane specyfikacyjne odkurzacza mopującego znajdziecie w tym tekście.

Źródło grafiki głównej: Miele