Innovation@Amazon Hackathon

oiot.pl patronem medialnym hackathonu [email protected] 2020

[email protected] Online Hackathon to wydarzenie, podczas którego uzdolnieni programiści zmierzą się z zadaniem wsparcia osób niepełnosprawnych przy wykorzystaniu najnowocześniejszych technologii. Jako oiot.pl z dumą informujemy, że objęliśmy nad wydarzeniem patronat medialny.

Hackathony to wydarzenia, podczas których zespoły twórców oprogramowania zmierzą się z wyznaczonym zadaniem, mając na to określoną ilość czasu. W tym roku, z uwagi na okoliczności uniemożliwiające spotkanie w jednym miejscu, odbywają się online. Nie inaczej będzie w przypadku [email protected] 2020, organizowanym przez Centrum Rozwoju Technologii Amazon w Gdańsku w dniach od 6 do 8 listopada.

Fakt, że wydarzenie odbywa się online, ma jednak sporą zaletę w postaci ograniczenia problemów logistycznych. Dzięki temu zyskało nieograniczony, międzynarodowy zasięg.

Innovation@Amazon 2020

[email protected]: technologia w walce z problemami społeczeństwa

Zadaniem uczestników hackathonu [email protected], będzie opracowanie aplikacji bądź prototypu Alexa Skills, czyli umiejętności obsługiwanych przez głosowego asystenta firmy Amazon. Opracowane Alexa Skills mają być pomocne w rozwiązaniu problemów w dostępie do technologii, z którymi zmagają się osoby starsze, niepełnosprawne oraz przewlekle chore, a także ich rodziny, opiekunowie i współpracownicy.

Powyższe kryterium jest jednak tylko sugestią, organizatorzy zapewniają, że jury weźmie pod uwagę każde innowacyjne rozwiązanie, które pozytywnie wpłynie na dostępność technologii dla potrzebujących osób.

Nie tylko kodowanie

[email protected] Online Hackathon to nie tylko dwa, intensywne dni kodowania. W ramach wydarzenia odbędą się również webinary prowadzone przez specjalistów firmy Amazon, którzy omówią wybrane zagadnienia związane z tworzeniem innowacyjnych rozwiązań technologicznych. Na liście prelegentów znaleźli się German Viscuso, Lars Schmitz, David Frerichs oraz Shubhi Tyagi.

Innovation@Amazon 2020

Cenne nagrody do zdobycia

W tegorocznej edycji hackathonu [email protected] uczestnicy powalczą o wiele przydatnych nagród, wśród których znalazła się gratyfikacja finansowa, sprzęt Amazon czy kredyty AWS.

Innovation@Amazon nagrody

Trwa rejestracja chętnych

Twórcy oprogramowania, zainteresowani wzięciem udziału w wydarzeniu, mogą zgłaszać się tutaj. Więcej informacji o hackathonie dostępne jest na stronie internetowej. Można tam również dołączyć do oficjalnego serwera Discord, zrzeszającego uczestników wydarzenia.

Innovation@Amazon 2020

Wszystkich chętnych zapraszamy do rejestracji i życzymy powodzenia, a co najważniejsze, skutecznego opracowania rozwiązań, które mogą pomóc w przełamaniu barier, z jakimi zmagają się osoby starsze i niepełnosprawne.

Asystenci głosowi mają wszelkie predyspozycje ku temu, by stać się przydatnymi narzędziami zwiększającymi dostępność nowych technologii, a takie wydarzenia, jak [email protected] Online Hackathon tylko to potwierdzają. Po kolejne informacje o wydarzeniu, zapraszamy na oiot.pl już wkrótce.