Razer Anzu

Razer Anzu – styl, muzyka i ochrona wzroku w jednym

Wiele wskazuje na to, że w ciągu najbliższych miesięcy jednym z najmodniejszych gadżetów staną się okulary z wbudowanymi słuchawkami. W coraz silniejszy trend wkomponowała się firma Razer, prezentując okulary Razer Anzu. Jak deklaruje producent, są równie atrakcyjne wizualnie, co przydatne.

Po pierwsze: styl

Nie od dziś wiadomo, że okulary to coś znacznie więcej, niż tylko ochrona wzroku. Jako, że nosimy je na twarzy, muszą stanowić atrakcyjny dodatek wizualny. Są więc niejako biżuterią, do której wyglądu przykładamy sporą wagę.

Z tego, jak istotna jest prezencja okularów, świetnie zdali sobie sprawę projektanci Razer Anzu. Dzięki temu, okulary będą dostępne w wersjach z dwoma różnymi kształtami oprawek: prostokątnym i okrągłym. Firma zrezygnowała z gamingowego wzornictwa, z którego słynie, na rzecz zdecydowanie bardziej eleganckiego.

Razer Anzu

Po drugie: ochrona wzroku

Jak każde okulary, Razer Anzu przeznaczone są do ochrony wzroku. Podstawowy model ma zainstalowane soczewki przeznaczone do pracy przy komputerze, redukujące szkodliwe, niebieskie światło o 35%.

W sprzedaży pojawi się również zestaw zawierający dodatkowe, wymienne soczewki, przeznaczone do używania na zewnątrz. Funkcję ochrony przed światłem niebieskim zastąpiono w nich ochroną przed promieniowaniem ultrafioletowym. Producent deklarują, że poziom ochrony przed UVA/UVB to aż 99%.

Razer Anzu

Po trzecie: personalizacja

Konstrukcja oprawek Razer Anzu zasadniczo nie odbiega od typowych okularów korekcyjnych, dlatego wymiana dołączonych soczewek na te uwzględniające wadę wzroku noszącego nie stanowi większej trudności. Wymianę można zlecić wybranemu zakładowi optycznemu, albo skorzystać z dedykowanej oferty Razera i Lensabl. U tego internetowego optyka, soczewki korekcyjne do Razer Anzu są teraz 15% tańsze.

Po czwarte: muzyka

Jak na inteligentne okulary przystało, Razer Anzu pozwalają słuchać muzyki. Ta odtwarzana jest z przetworników o średnicy 16 mm, a a dane przesyłane są w technologii Bluetooth 5.1. Maksymalny czas pracy na pojedynczym ładowaniu to 5 godzin.

Razer Anzu

Razer Anzu posiadają wbudowany mikrofon, dlatego nic nie stoi na przeszkodzie, by używać ich jako słuchawek, na przykład podczas wideokonferencji.

Okulary dostępne są w sklepie Razer.com już od 4 marca. Ich cena to 209,99 euro. Zestaw z soczewkami polaryzacyjnymi to koszt dodatkowych 34,99 euro.