Oppo Smart Tag

Oppo przygotowuje własny lokalizator Smart Tag

Oppo jest kolejnym producentem, który najprawdopodobniej przygotowuje się do wydania własnego, inteligentnego lokalizatora Smart Tag. Podobna konstrukcja została zaprezentowana, między innymi przez Samsunga, a nad swoim urządzeniem pracuje również Apple.

Samsung zaprezentował w ostatnim czasie swoje inteligentne lokalizatory przeznaczone do wyszukiwania sprzętów oraz dowolnych przedmiotów. Wygląda na to, że nad podobnym rozwiązaniem pracuje firma Oppo, która również miałaby dołączyć własny Smart Tag do premiery kolejnego smartfona.

Oppo przygotowuje Smart Tag

Najnowszy raport od Let’sGoDigital zdradza, iż Oppo przygotowuje własne akcesorium Smart Tag. Wszystko to w ramach rosnącego portfolio chińskiej firmy, w zakresie sprzętów IoT. O zamiarach znaczącego rozwoju w tym kierunku, firma informowała jakiś czas temu.

Dokumentacja dotycząca Smart Tag została oficjalnie opublikowana wraz z serią zdjęć urządzenia. Patrząc na te obrazy, inteligentny lokalizator Chińczyków to po prostu prostokątne urządzenie z nieco zaokrąglonymi rogami.

Sam projekt przypomina również etui na inteligentny zegarek Oppo Watch, z logo marki w górnej części lokalizatora. Sam korpus będzie dostępny w czarnej kolorystyce, nie wiadomo, czy producent zdecyduje się na wprowadzenie na rynek kolejnych odmian. Można spodziewać się, że cała konstrukcja Oppo Smart Tag będzie posiadała wymiary mniej więcej 4 na 4 centymetry.

Obecnie nie wiadomo czy Oppo Smart Tag będzie wyposażony w jakikolwiek przycisk znajdujący się na samej obudowie lokalizatora. Nie wiadomo także, kiedy chińska firma zdecyduje się na oficjalną prezentację swojego nowego akcesorium. Analitycy zakładają, że stanie się to wraz z prezentacją smartfona Oppo Find X3.