Galaxy SmartTag (źródło:

Galaxy SmartTag: taki jest najnowszy gadżet Samsunga dla tych, którzy ciągle coś gubią

Pogłoski o rychłej premierze lokalizatora Samsung Galaxy Smart Tag krążą po sieci już co najmniej pół roku. 14 stycznia 2021 roku okazał się być tym dniem, w którym pogłoski ustąpiły miejsca faktom: oto, jaki rzeczywiście jest Galaxy Smart Tag.

Nie było niespodzianek

Wygląd lokalizatora, zgodnego z Samsung SmartThings Find, poznaliśmy już jakiś czas temu. Kwadratowe urządzenie o zaokrąglonych rogach prezentuje się następująco:

Samsung Galaxy Smart Tag

Wewnątrz skrywa, również zgodnie z przewidywaniami, moduł łączności Bluetooth 5.1 LE oraz bateryjkę CR2023.

Koniec zgubionych kluczy, torebek i portfeli!

Dzięki Galaxy Smart Tag, gubienie niewielkich rzeczy przejdzie do historii. Wystarczy sparować lokalizator z kontem Samsung w SmartThings Find, a następnie przytwierdzić go do wybranego przedmiotu, który od tego momentu zyska możliwość szybkiego namierzenia z wykorzystaniem smartfona.

Potrzebne klucze czy portfel zniknęły z zasięgu wzroku? Wystarczy kilka kliknięć w aplikacji, by informacja o ich położeniu została zaprezentowana na ekranie smartfona. Lokalizator można również przypiąć, na przykład, do obroży psa.

Samsung Galaxy Smart Tag

Samsung Galaxy Smart Tag+

Do sprzedaży trafi również wersja Samsung Galaxy Smart Tag+, w której zmieszczono dodatkowo moduł łączności UWB. Dzięki temu, zasięg wykrywania zgubionych rzeczy i dokładność ich lokalizacji są wyższe, niż w przypadku wersji podstawowej.

Samsung Galaxy Smart Tag+

Cena, dostępność

Lokalizatory Galaxy Smart Tag pojawią się w sprzedaży już 29 stycznia w cenie 29,99 dolarów. Dodatkowo, każdy kto zamówi w przedsprzedaży jeden ze smartfonów serii Samsung Galaxy S21, otrzyma Galaxy Smart Tag w prezencie. Samsung Galaxy Smart Tag+ dostępny będzie w cenach 39,99 dolarów za pojedynczą sztukę oraz 64,99 dolarów w dwupaku. Do sprzedaży trafi w nieokreślonej, bliskiej przyszłości.

Samsung SmartThings Find

W redakcji, na premierę lokalizatora od Samsunga czekaliśmy z niecierpliwością, dlatego jak tylko trafi w nasze ręce (już niedługo!), dokładnie mu się przyjrzymy, a o wynikach obserwacji poinformujemy Was niezwłocznie.

Aktualizacja 14.01.2020r. g. 16:55

Samsung rozpoczął przedsprzedaż Galaxy Smart Tag w Polsce. Cena akcesorium to 155 złotych. Dostępne jest w dwóch kolorach: czarnym i beżowym. Lokalizatory będą wysyłane od 29 stycznia. Można je zamawiać tutaj.