Samsung Galaxy Smart Tag

Samsung Galaxy Smart Tag będzie miał wersję z plusem

Samsung Galaxy Smart Tag to sprzęt, o którym wiemy już niemalże wszystko. A jednak nie do końca! Najnowsze informacje, które przedostały się do sieci wskazują na to, iż koreańska firma może przygotowywać dodatkową, rozbudowaną wersję swojego lokalizatora, z plusem w nazwie.

Nowy wyciek na temat inteligentnych lokalizatorów Samsunga pochodzi z serwisu 91Mobile. Ishan Agarwal ujawnił więcej szczegółów dotyczących rozwiązania koreańskiego producenta. Wygląda na to, że na rynku pojawi się jego dodatkowa wersja z „+” w nazwie. Dostaniemy więc do wyboru sprzęt Samsung Galaxy Smart Tag oraz Galaxy Smart Tag+.

Samsung Galaxy Smart Tag

Dwie wersje lokalizatora Samsung Galaxy Smart Tag

Pierwsza wersja bez plusa w nazwie będzie zawierała w sobie identyfikator prywatności, szyfrowaną lokalizacją w trybie end-to-end oraz pozwoli na bezproblemowe parowanie się z innymi urządzeniami znajdującymi się w domu użytkownika (najprawdopodobniej zostaną one jednak ograniczone tylko i wyłącznie do urządzeń „Galaxy”). Wersja Galaxy Smart Tag+, która najprawdopodobniej zostanie wydana również 14 stycznia, będzie mogła automatycznie łączyć się z wybranymi sprzętami oraz dodatkowo będzie posiadała możliwość „zadzwonienia” na smartfon Galaxy. Po dwukrotnym naciśnięciu przycisku znajdującego się na obudowie, użytkownicy będą mogli także udostępniać lokalizację swojego telefonu rodzinie i znajomym.

Jeśli chodzi o wymiary nowych lokalizatorów, to szacuje się, że Galaxy Smart Tag będzie posiadał wielkość na poziomie 4 na 4 na 1 centymetra, a jego waga wyniesie około 13 gramów. Akcesoria będą dostępne w opakowaniach po dwie lub cztery sztuki, w czterech wersjach kolorystycznych: czarnej, owsianej, dżinsowej oraz miętowej.

Oczekuje się, że za pojedynczą sztukę Samsung Galaxy Smart Tag trzeba będzie zapłacić około 15 euro. Nie wiadomo jednak, ile dokładnie wyniesie cena modelu z plusem w nazwie.