Oppo
fot. Oppo

Oppo rozwinie swój ekosystem IoT. Firma zdradziła szczegóły

Ostatnia aktualizacja:

Oppo ujawniło swoje plany dotyczące rozwoju ekosystemu sprzętów Internetu Rzeczy. Firma wprowadziła na rynek także zupełnie nowe urządzenia, które mają rozpocząć nową erę u chińskiego producenta. Czego więc dokładnie możemy się spodziewać?

Podczas konferencji oznaczonej jako „One More Step” Oppo zaprezentowało całą gamę nowych urządzeń. Zaczynając od słuchawek z redukcją szumów, a kończąc na nowych, inteligentnych telewizorach. Całości przyświecało jednak co innego niż tylko produkty. Chińska firma dała także jasny znak, iż ma zamiar budować swój cały ekosystem urządzeń Internetu Rzeczy bazując na poszczególnych produktach. Co to dokładnie znaczy?

Oppo
fot. Oppo

Oppo inwestuje w Internet Rzeczy

Podczas swojej konferencji firma zaprezentowała słuchawki Oppo Enco X True z redukcją szumów, dostrojone przez jednego ze specjalistów z firmy Dynaudio. Całość pozwala na odtwarzanie dźwięku w jakości Hi-Fi i aktywną redukcję szumów. Słuchawki mogą się także bezprzewodowo ładować.

Kolejną z nowości są inteligentne telewizory. Oppo pokazało takie modele, jak Oppo TV S1 i Oppo TV R1 – będą one dostępne w trzech wariantach. Telewizor Oppo TV S1 pozwala na odtwarzanie wideo w rozdzielczości 4K. Oprócz tego, podobnie jak w przypadku słuchawek, chińska firma postawiła na jakość dźwięku podejmując współpracę z firmą Dynaudio. Efektem jest osiemnaście stereofonicznych głośników przestrzennych o łącznej mocy 85W, które zostały umieszczone w telewizorach. Nowe telewizory Oppo wspierają także technologię Dolby Atmos.

Oppo
fot. Oppo

W stronę 5G, IoT i sztucznej inteligencji

Oppo przyspiesza rozwój swoich technologii 5G, IoT oraz sztucznej inteligencji. Firma chce wejść w każdą z tych branż „na całego”, tym samym oferując użytkownikom nowe doświadczenia oraz produkty, które będą w stanie bezproblemowo komunikować się między sobą. Oppo widzi siebie w świecie rozrywki osobistej, w sprzęcie AGD, sporcie oraz zdrowiu. W tych wymienionych obszarach Chińczycy będą chcieli w najbliższych latach budować swoją obecność.

Nie pozostaje więc nic innego, jak tylko trzymać za nich kciuki.