Orange rozpoczyna współpracę z Oppo. Ma przyspieszyć rozwój eSIM i 5G

Orange rozpoczyna współpracę z Oppo. Ma przyspieszyć rozwój eSIM i 5G

Orange ogłosiło właśnie rozpoczęcie europejskiej współpracy z Oppo. Obowiązywać ona będzie w zakresie nowatorskich i innowacyjnych rozwiązań, które mają pomóc obu markom szybciej rozwijać technologie w swoich sprzętach i usługach.

Orange nawiązuje współpracę z Oppo

Jak twierdzą obie firmy, nawiązanie współpracy w zakresie innowacji dot. smartfonów Oppo oraz IoT (Internetu Rzeczy) ma pomóc w rozwoju usług i urządzeń tak, aby sprostać wymaganiom klientów.

Oczywiście, współpraca francuskiego giganta telekomunikacyjnego z Oppo miała już miejsce od zeszłego roku. Ograniczała się ona tylko do dostaw smartfonów chińskiej firmy, które następnie były rozprowadzane prze firmę z Francji w Europie.

Teraz jednak partnerstwo ma być widoczne także w innych aspektach. Największy nacisk będzie postawiony na rozwój urządzeń typu sim-free i eSIM (wbudowane karty SIM), a także sieci 5G. Właśnie w tych zakresach Francuzi mają pomóc Oppo, aby ich produkty były jeszcze bardziej dopracowane i lepiej współpracowały z rozwiązaniami operatorów.

Oppo rozpocznie współpracę z francuskim gigantem (fot. Orange)
Oppo rozpocznie współpracę z francuskim gigantem (fot. Orange)

Oppo w zamian udostępni w swoich modelach personalizację Orange, dzięki czemu francuska firma będzie mogła instalować swoje oprogramowanie na smartfonach chińskiego producenta. Obecnie będzie to możliwe na 3 urządzeniach: Reno 4 Z 5G i Reno 4 Pro 5G, a także Oppo A72.

Dodatkowo, francuska firma informuje, że obie firmy współpracują nad wprowadzeniem na rynek smartwatcha z eSIM. Istnieje duża szansa, że będzie to po prostu Oppo Watch w wersji obsługującej wbudowaną kartę SIM. Orange chwali się, że w ramach jego europejskiego zasięgu, sprzedaż smartfonów eSIM wzrosła o 80% rok do roku, co stanowi 30% wolumenu i połowę przychodów ze sprzedaży smartfonów w Europie.

Ta współpraca może przynieść bardzo dużo nie tylko obu firmom, ale także całemu rynkowi urządzeń mobilnych. Wpływ Orange na rozwój eSIM oraz sieci 5G jest niepodważalny, a Oppo może tylko z tego skorzystać. Połączenie wiedzy i umiejętności inżynierów tych dwóch firm na pewno przyniesie wiele dobrego, także dla nas, klientów.