Sztuczna Inteligencja w szczoteczce do zębów, czyli Oral-B iO

Sztuczna Inteligencja w szczoteczce do zębów, czyli Oral-B iO

Sztuczna Inteligencja analizująca jamę ustną w czasie szczotkowania, by zapewnić bardzo dokładne informacje o jego przebiegu i miejscach, które wymagają dokładniejszej pielęgnacji? Można z niej skorzystać wybierając szczoteczkę Oral-B iO – jak deklaruje producent, pierwszą, tak zaawansowaną konstrukcję na rynku.

Higiena jamy ustnej to ta część życia ludzkiego, w której słowa lepiej zapobiegać, niż leczyć wybrzmiewają szczególnie donośnie. Właściwe szczotkowanie zębów i regularne kontrole u stomatologa pomagają w cieszeniu się zdrowym uzębieniem i świeżym oddechem nawet do późnej starości.

W domowych warunkach, podstawowym sposobem zapewnienia higieny jamy ustnej jest jej regularne szczotkowanie. Fakt posiadania bardzo zaawansowanej, nowoczesnej szczoteczki elektrycznej niczego w tym aspekcie nie zmienia – regularność i dokładność pielęgnacji to podstawa niezależnie od tego, z jakiej szczoteczki korzystamy. Nie ma jednak wątpliwości co do tego, że takie produkty, jak Oral-B iO mają szansę sprawić, że proces szczotkowania będzie dokładniejszy, a sama higiena jamy ustnej stanie się zabiegiem przyjemniejszym.

Szczoteczka Oral-B iO
Szczoteczka Oral-B iO

Oral-B iO – najdoskonalsze, co producenci szczoteczek mogą zaoferować

Jak zapewnia producent, produkt, który właśnie trafia w ręce pierwszych klientów to urządzenie rewolucyjne, zarówno w warstwie sprzętowej, jak i oprogramowania. W tej pierwszej, lepszą jakość szczotkowania zawdzięczamy nowemu, magnetycznemu silnikowi, którego działanie opisywane jest w następujący sposób:

To coś więcej niż nowa szczoteczka do zębów, to innowacyjna technologia. Jedyny w swoim rodzaju liniowy napęd magnetyczny zastosowany w szczoteczce przenosi energię na końcówkę każdego włókna, czyli tam gdzie jest ona najbardziej potrzebna – dzięki temu szczotkowanie jest wyjątkowo precyzyjne i ciche.

Zmiany objęły również aplikację mobilną. Oral-B deklaruje, że w jej tworzeniu uczestniczyło przeszło 1800 testerów, którzy przez wiele godzin użytkowali nowe rozwiązanie, dostarczając cennych wskazówek na każdym etapie prac.

Zainwestowano ponad 1200 godzin, by poznać bezcenne opinie konsumentów. Uwzlędniono je w procesie badań i rozwoju, czego efektem jest doświadczenie technologii magnetycznej iO™, które przewyższa oczekiwania i pragnienia użytkowników. W efekcie końcowym powstała technologia, która rewolucjonizuje kategorię szczoteczek i którą użytkownicy chcą poznawać.

dr nauk med. Beata Golan, kierownik ds. naukowych P&G Polska
Szczoteczka Oral-B iO
Szczoteczka Oral-B iO

Czym Oral-B iO różni się od tradycyjnych szczoteczek?

Lista atutów nowej szczoteczki, Oral-B iO, prezentuje się imponująco, oto najciekawsze z nich:

  • interaktywny wyświetlacz umożliwia łatwą nawigację po funkcjach szczoteczki i personalizację: powitanie, wybór trybów szczotkowania, ustawienia języka i przypomnienia o wymianie końcówki szczoteczki;
  • inteligentny czujnik nacisku prowadzi użytkownika do optymalnego nacisku czyszczenia. Czujnik ostrzega za pomocą czerwonej lampki, gdy siła nacisku jest zbyt dużai świeci się na zielono, kiedy użytkownicy stosują optymalny nacisk podczas czyszczenia. Szczoteczka informuje także o zbyt małej sile nacisku, sygnalizując to kolorem, który można wybrać z poziomu aplikacji;
  • elegancka ładowarka magnetyczna zapewniająca szybkie naładowanie w zaledwie ~3 godziny. Wyświetlacz szczoteczki ma czytelny wskaźnik poziomu naładowania baterii;
  • nowa aplikacja Oral-B z funkcją monitorowania zębów 3D i technologią wykrywania położenia wykorzystującą AI. Rozpoznaje wszystkie obszary w jamie ustnej, prowadząc użytkowników do stuprocentowego oczyszczenia wszystkich obszarów szczotkowania;
  • timer dostarczający spersonalizowane wskazówki dla użytkowników o tym jak osiągnąć najlepszy poziom czystości. Timer śledzi czas trwania każdej sesji szczotkowania, dzięki czemu użytkownicy wiedzą, kiedy szczotkowali zęby przez zalecane przez dentystów 2 minuty. Ikony buziek na wyświetlaczu informują użytkowników, czy osiągnęli swój cel.
Szczoteczka Oral-B iO
Szczoteczka Oral-B iO

Jeśli chcielibyście przeczytać o tym, jak nowa szczoteczka Oral-B sprawdza się w codziennym użytkowaniu, oraz jakie atuty oferuje dołączona aplikacja mobilna, dajcie znać w komentarzach.