Panasonic

Panasonic wprowadza telewizor OLED z AI

Panasonic zaprezentował swój nowy, flagowy telewizor, wyposażony w sztuczną inteligencję. Model JZ2000 korzysta ze specjalnego procesora HXC Pro AI, który nie tylko poprawia wydajność i optymalizuje obraz na bieżąco, ale również ma zwiększyć komfort podczas grania.

Dodatkowe procesory wykorzystujące sztuczną inteligencję w telewizorach zaczynają stawać się standardem – przykładem niech będzie chociażby świeżo zaprezentowana linia sprzętów Sony Bravia XR. Panasonic ze swoim modelem JZ2000 dołącza do tego grona i chce skusić użytkowników nie tylko ekranem OLED, ale również dodatkowymi funkcjami.

Panasonic

Panasonic JZ2000 – nowy telewizor z AI

Panasonic w swoim nowym telewizorze wykorzystuje panel OLED, działający w rozdzielczości 4K. Firma zapewnia także, iż jest to model, który obecnie zapewnia najmniejsze opóźnienie, jakie można znaleźć w telewizorze z tego typu wyświetlaczem. Dodatkowo, firma dodała do swojego urządzenia specjalny tryb Game Mode Extreme, który ma optymalizować obraz względem gier. Cała konstrukcja firmy działa w oparciu o złącze HDMI 2.1 i wspiera technologię HDMI Signal Power Link.

Firma nie zdradziła zbyt wiele na temat specyfikacji samego wyświetlacza w telewizorze, ale powiedziała, iż po raz kolejny używa niestandardowego ekranu OLED wspierającego tryb HDR, jak również Dolby Vision IQ oraz HDR10+ Adaptive. Na obudowie znalazło się również miejsce na głośniki wspierające technologię Dolby Atmos.

Panasonic nie poinformował, ile dokładnie trzeba będzie zapłacić za telewizor JZ2000. Wiadomo obecnie, iż sprzęt pojawi się na rynku w dwóch wersjach – 55 oraz 65-calowej.