Pasek LED Eve

Paski LED od Eve, jako pierwsze, obsłużą nową funkcję HomeKit

Aktualizacja systemu dla mobilnych urządzeń produkowanych przez Apple – iOS 14, przyniosła nową, interesującą funkcjonalność w aplikacji HomeKit. Eve, jako pierwszy producent, poinformował, że jego paski LED są z nią zgodne.

Barwa światła zależna od pory dnia

Innowacją, o której mowa, jest dostosowanie barwy światła do pory dnia i warunków oświetleniowych panujących na zewnątrz. O poranku, oświetlenie domu będzie generowało przyjemne, ciepłe światło. W ciągu dnia, stopniowo zmieni się na zimniejsze, by stworzyć warunki idealne do pracy i wykonywania codziennych czynności, by po zachodzie słońca przełączyć się w tryb eliminacji niebieskiego światła, utrudniającego zasypianie.

Zgodnie z zapewnieniami Apple, wprowadzana funkcja ma poprawić komfort korzystania z rozwiązań inteligentnego domu i korzystnie wpłynąć na samopoczucie domowników. Samo Apple nie jest jednak producentem oświetlenia, dlatego na efekt wprowadzonych zmian trzeba było poczekać do momentu, w którym pierwszy producent dostosuje swoje produkty do korzystania z nowej opcji. To właśnie się stało – posiadacze pasków Eve, kompatybilnych z systemem Apple HomeKit, mogą już korzystać z Adaptive Lighting.

Pasek LED Eve
fot. Eve

Posiadacze pasków od Eve muszą jednak pamiętać, by przed skorzystaniem z Adaptive Lighting, zaktualizować ich oprogramowanie do najnowszej, dostępnej wersji.

Adaptive Lighting – wkrótce u kolejnych producentów

Możliwość dostosowywania barwy światła, z pewnością, już wkrótce pojawi się u pozostałych producentów oświetlenia. Stosowne zmiany testuje już grupa użytkowników systemu Philips Hue w Niemczech, a udostępnienie nowości pozostałym chętnym powinno odbyć się naprawdę szybko.

Dostosowywanie barwy światła to przykład na to, w jaki sposób rozwiązania inteligentnego domu mogą przyczynić się do poprawy samopoczucia użytkowników. To, w jakim świetle przebywamy, może wpływać na nasz nastrój, dlatego warto zadbać o pomieszczenia, w których spędzamy najwięcej czasu.