pelviFly (źródło: pelvifly.com)
pelviFly (źródło: pelvifly.com)

PelviFly: innowacyjny stymulator mięśni dna miednicy

Polska technologia podbija świat. PelviFly, polski wynalazek, to elektroniczny stymulator mięśni dna miednicy, który pomaga wielu kobietom i mężczyznom radzić sobie z codziennymi problemami zdrowotnymi. Ten nowatorski system, wynik współpracy dr Urszuli Herman z ekspertami z Doliny Krzemowej, teraz znalazł swoje zastosowanie w praktyce medycznej, w klinice Columna Medica w Łasku. Jest to pierwsza placówka, która wdraża to rozwiązanie jako stałą część swojego programu

Znaczenie dla zdrowia pacjentów

PelviFly jest odpowiedzią na jedno z najważniejszych wyzwań zdrowotnych, z którymi zmaga się współczesne społeczeństwo – nietrzymanie moczu. Z najnowszych danych wynika, że aż 30% kobiet po 18 roku życia, 50% kobiet w wieku 50-60 lat i aż 70% kobiet powyżej 65. roku życia boryka się z tymi dolegliwościami. Problem ten nie jest obcy również mężczyznom – co trzeci sportowiec doświadcza tego typu dyskomfortu.

Pierwszym etapem leczenia nietrzymania moczu jest trening mięśni dna miednicy, który pozwala na wzmocnienie ich, co ma bezpośredni wpływ na poprawę funkcjonowania układu moczowo-płciowego. Tutaj z pomocą przychodzi nasz wynalazek.

pelviFly (źródło: pelvifly.com)
pelviFly (źródło: pelvifly.com)

Jak działa PelviFly?

Urządzenie, dzięki sensorom oraz dedykowanej aplikacji, pozwala na monitorowanie efektywności ćwiczeń. Informacje są przekazywane bezpośrednio do telefonu pacjenta, co pozwala na ciągłość terapii, nawet poza gabinetem lekarza czy fizjoterapeuty. Osiągnięcie sukcesu w tym procesie jest uzależnione od regularności ćwiczeń – co potwierdza fakt, że tylko 23% pacjentów ćwiczy regularnie.

pelviFly (źródło: pelvifly.com)
obieg informacji (źródło: pelvifly.com)

PelviFly na tle innych start-upów medycznych

Polski start-up jest jednym z 480 podmiotów Health-Tech, działających na naszym rynku (dla porównania, w Wielkiej Brytanii ich liczba przekracza 6000). Wynalazek został wyróżniony przez Ministra Zdrowia Niemiec i zaprezentowany podczas World Health Summit jako rozwiązanie, które może przyczynić się do rozwiązania globalnych problemów zdrowotnych.

Rynek opieki zdrowotnej opartej na technologii cyfrowej rośnie w zastraszającym tempie – w 2022 r. jego wartość wynosiła 332 mld dolarów, a prognozy na 2032 r. wskazują na kwotę aż 1694 mld dolarów. Polskie innowacje stanowią istotny element tej przyszłości.