Gdy Twój zwierzak powietrze zepsuje, firma Xiaomi Cię uratuje!
Zdjęcie autorstwa Krysten Merriman z Pexels

Gdy Twój zwierzak powietrze zepsuje, firma Xiaomi Cię uratuje!

Jednym z najskuteczniejszych sposobów usuwania przykrych zapachów jest ozonowanie. Xiaomi postanowiło zastosować ten proces również przeciwko zwierzęcym nieczystościom. W taki sposób powstał Petoneer Deodorizer.

Petoneer, bo Xiaomi ma marki na każdą okoliczność

Ilość marek handlowych, którymi obecnie posługuje się Xiaomi, niejednego przyprawia o ból głowy i potrafi sprawić, że istotnie pogubimy się w tym, który produkt wyprodukował właśnie ten chiński koncern, a który nie. W przypadku marki Petoneer wszystko jest jasne – stoi za nią samo Xiaomi. Znakowane nią są urządzenia przeznaczone do pielęgnacji kotów domowych, na przykład takie, jak opisywany Petoneer Deodorizer.

Zapach kuwety? Nic przyjemnego

Jedną z najbardziej uciążliwych czynności w życiu opiekuna kotów domowych, jest opróżnianie kuwety. Niestety zdarza się, że zanim dojdzie do jej opróżnienia, mieszkanie zdąży wypełnić się nieprzyjemnym zapachem kocich ekskrementów. Petoneer Deodorizer, czyli miniaturowy ozonator z wbudowaną baterią, ma za zadanie sprawić, by nieprzyjemne zapachy zniknęły na dobre.

Petoneer Deodorizer – inteligentne rozwiązanie śmierdzącej sprawy

Obsługa urządzenia Petoneer Deodorizer należy do niezbyt skomplikowanych. Wystarczy naładować wbudowaną baterię o pojemności 2600 mAh, przy pomocy dostępnego gniazda USB-C i umieścić urządzenie w kuwecie bądź w jej bezpośredniej bliskości.

Petoneer Deodorizer
Petoneer Deodorizer fot. via Xiaomi Today

W momencie, gdy wbudowane czujniki wykryją unoszącą się woń ekskrementów, Petoneer Deodorizer rozpocznie proces ozonowania, skutecznie eliminując przykry zapach z otoczenia. Urządzenie posiada również wbudowany czujnik ruchu – nie rozpocznie procesu, gdy zwierzę bądź człowiek znajdują się w pobliżu.

Działa z aplikacją

Ozonator odchodów od Xiaomi korzysta z łączności Bluetooth, przy pomocy której łączy się z aplikacją Mi Home zainstalowaną w smartfonie użytkownika. Pozwala ona na wyświetlenie aktualnych danych o stanie urządzenia i historii pracy.

Petoneer Deodorizer dostępny jest w sklepie AliExpress, w cenie około 18-20 dolarów amerykańskich. Posiadacze kotów, zwłaszcza tych niewychodzących z pewnością powinni rozważyć zakup. Dla własnego komfortu.