Metaverse (Źródło: Sansar)
Metaverse (Źródło: Sansar)

Pierwsza aplikacja Metaverse na telewizory LG

Podczas targów CES firma Source Digital pochwaliła się pierwszą aplikacją Metaverse dla smart telewizorów LG. Dzięki platformie Sansar użytkownicy będą mogli doświadczyć wirtualnych światów na ekranach swoich urządzeń.

Metaverse wciąż się rozwija

Mimo różnorakich kłopotów z wirtualnymi światami, korporacje nieustannie inwestują w Metaverse, do którego wprowadzają się kolejne instytucje. Dla chętnych doświadczenia wirtualnych wrażeń, bez konieczności kupowania gogli VR, firmy Source Digital i Sansar ogłosiły podczas targów CES 2023 kolaborację z LG.

Source Digital oferuje klientom możliwość angażowania swoich społeczności za pośrednictwem Metaverse, natomiast Sansar to platforma VR, wspierająca użytkowników w tworzeniu wirtualnych doświadczeń. Dzięki współpracy z LG na telewizorach koreańskiego producenta chętni będą mogli oglądać setki wydarzeń rozrywkowych na żywo za pośrednictwem aplikacji, zainstalowanej na smart TV.

Metaverse (Źródło: Sansar)
Metaverse (Źródło: Sansar)

Okno na (wirtualny) świat

Aplikacja Sansar, obsługiwana przez Source, jest dostępna na telewizorach z systemem webOS i umożliwia dostęp do wirtualnych wydarzeń w czasie rzeczywistym za pośrednictwem środowiska 2D lub 3D, w którym użytkownicy mogą wchodzić ze sobą w interakcje, kupować towary i wykonywać inne czynności związane z Metaverse.

Twórcy rozwiązania nie kryją zadowolenia ze swojego nowego projektu:

Spędziliśmy lata na rozwijaniu i patentowaniu rewolucyjnego modelu Source polegającego na angażowaniu widzów na ich warunkach w mediach cyfrowych. Teraz jesteśmy zaszczyceni, że możemy być częścią tego pierwszego w branży doświadczenia na ponad 120 milionach telewizorów na całym świecie, z wieloma nadchodzącymi wydarzeniami i doświadczeniami.

Współzałożyciel i dyrektor generalny Source Digital, Hank Frecon

Aplikacja jest już dostępna do pobrania na stronie producenta i pozwala użytkownikom uczestniczyć w targach CES 2023.