PIKLE - rozszerzona rzeczywistość w sklepie z polskimi meblami

PIKLE – rozszerzona rzeczywistość w sklepie z polskimi meblami

Na całym świecie powstaje coraz więcej platform internetowych, służących do robienia zakupów z wykorzystaniem rozszerzonej rzeczywistości. Według propagujących to rozwiązanie, to nowa, wygodniejsza forma zakupów, zastępująca konieczność wizyty w sklepie stacjonarnym. Do zaszczytnego grona pionierów nowych technologii dołączył sklep internetowy PIKLE, gdzie kupimy polskie meble z możliwością ich przymierzenia w rozszerzonej rzeczywistości.

Zaledwie kilka dni temu pisaliśmy o ciekawym kroku firmy Snap, której zarząd zdecydował się nabyć jeden ze startupów zajmujących się zakupami w technologii rzeczywistości rozszerzonej. Jak można się domyślić, dzięki temu posunięciu, najprawdopodobniej, już niedługo Snapchat stanie się platformą do zakupów z wykorzystaniem AR.

Zanim jednak przetestujemy nowe możliwości Snapchata, warto przyjrzeć się temu, co oferuje polski sklep internetowy – PIKLE. Jego możliwości mogą okazać się niezwykle przydatne dla wszystkich tych, którzy urządzają sobie mieszkanie i chcą uniknąć nietrafionego zakupu na odległość.

PIKLE – polscy producenci mebli w AR

Jak czytamy w komunikacie prasowym opisującym wdrożenie platformy PIKLE, w asortymencie sklepu znajdą się wyłącznie meble pochodzące z niewielkich, polskich manufaktur, w których kluczowym aspektem jest jakość wykonanego produktu:

Chcemy, aby nasi klienci otrzymywali wyjątkowe i trwałe meble. Unikamy masowej produkcji. Do współpracy zapraszamy tylko producentów – rzemieślników, pracujących nad każdym przedmiotem indywidualnie. Wiele z naszych mebli powstaje w warsztatach stosujących wciąż tradycyjne techniki stolarskie lub ślusarskie. W produkcji wykorzystywane jest lite drewno, naturalne forniry, kamienie, stal. Dzięki temu jesteśmy pewni, że produkty dostępne w PIKLE posłużą naszym klientom przez długie lata

PIKLE sklep internetowy
fot. PIKLE

Jakie są możliwości PIKLE?

Dzięki wykorzystaniu technologii rzeczywistości rozszerzonej, kupujący może wirtualnie wkomponować jeden z dostępnych mebli we wnętrze, w którym tenże mebel ma docelowo stanąć. Wystarczy telefon bądź tablet z aparatem, by móc dowolnie przesuwać i obracać planowany nabytek, obejrzeć go z każdej strony a także mocno przybliżyć, w celu zapoznania się ze szczegółami wykończenia. Z możliwościami PIKLE można zapoznać się w przygotowanym na tę okazję materiale reklamowym:

Fakt powstania takiego miejsca bardzo mnie cieszy. Staram się jak mogę wspierać rodzimych producentów, zwłaszcza tych niewielkich, którzy niejednokrotnie potrafili zaskoczyć jakością oferowanych towarów. Jestem pewny, że najbliższe zmiany w wystroju mieszkania, rozpocznę właśnie od przejrzenia oferty PIKLE.