Pivo Pod - inteligentny kamerzysta dla vlogerów

Pivo Pod – inteligentny kamerzysta dla vlogerów

Jeśli jesteś początkującym vlogerem, który chciałby nagrywać siebie podczas codziennych czynności, nie potrzebujesz już angażować kamerzysty. Rozwiązaniem okazuje się inteligentny statyw firmy Pivo, który wykona jego pracę znacznie taniej.

Niemal codziennie, na łamach oiot.pl, pojawiają się informacje o urządzeniach inteligentnych, które mogą znacząco ułatwić pewne czynności, dotychczas wykonywane samodzielnie bądź z udziałem osób trzecich. Wspominaliśmy już, między innymi, o podajniku na karmę czy misce na wodę dla zwierząt.

Na inteligentne udogodnienia mogą liczyć również vlogerzy, którzy dotychczas zmagali się z rozwiązaniem problemu operatora nagrań. Podstawowe rozwiązania sytuacji były dwa: wykorzystać nieruchomy statyw, czasem nawet zaimprowizowany z rzeczy dostępnych w domu, albo wynająć operatora kamery, który za swoją pracę zażąda wysokiego, jak na kieszeń początkującego twórcy, wynagrodzenia. To właśnie z myślą o nich powstało urządzenie o wdzięcznej nazwie Pivo Pod.

Pivo, które potrzyma smartfon

Na pierwszy rzut oka, Pivo Pod to urządzenie przypominające obiektyw do aparatu, na którym umieszczono uchwyt do zamocowania smartfona. Taką formę urządzenia wyjaśnia jego zastosowanie. Pivo Pod to inteligentny statyw do smartfona, z wbudowaną funkcją śledzenia ruchu postaci. Dzięki niemu, do nagrywania vlogów, wystarczy umieścić smartfon w uchwycie, uruchomić aplikację towarzyszącą i to wszystko! Urządzenie automatycznie będzie kierowało aparat smartfona w naszym kierunku, niezależnie od tego, w którym miejscu w pomieszczeniu obecnie przebywamy!

Pivo Pod
fot. Pivo

Na tym jednak nie koniec możliwości Pivo Pod. Skorzystają z niego również miłośnicy selfie, którzy dotychczas musieli prosić o pomoc swoich znajomych. Ci, po kilkudziesięciu próbach tego samego ujęcia, z pewnością zaczynali odczuwać znużenie. Pivo nie znuży się nigdy. Cierpliwie wykona setki zdjęć pod rząd, pieczołowicie dbając o to, by nasza sylwetka znalazła się w centrum kadru.

Dodatkowo, aplikacja towarzysząca Pivo Pod oferuje różne tryby śledzenia, jest pomocna w streamowaniu filmów na najpopularniejsze serwisy społecznościowe, a producent dostarcza gotowe zestawy akcesoriów, przydatne, na przykład, do użytkowania inteligentnego statywu na wolnym powietrzu. Wśród akcesoriów znajdziemy, między innymi, analogowy statyw, w którym Pivo Pod może służyć za głowicę.

Pivo Pod
fot. Pivo

To Pivo do najtańszych nie zależy

Niestety, za luksus korzystania z inteligentnego statywu przyjdzie nam nieco zapłacić. Obecnie, na stronie producenta, można go kupić w cenie 109 dolarów amerykańskich. Choć to dużo, to i tak znacznie mniej, niż młody twórca musiałby wydać na pomocnika. Inteligentny kamerzysta może okazać się naprawdę przydatny.