Xiaomi prezentuje inteligentne akcesoria do karmienia zwierząt domowych
Zdjęcie autorstwa freestocks.org z Pexels

Xiaomi prezentuje inteligentne akcesoria do karmienia zwierząt domowych

Czy miski na wodę i karmę dla psów i kotów można zastąpić rozwiązaniami inteligentnymi? Firma Xiaomi postanowiła udowodnić, że nawet w tym aspekcie warto sięgnąć po rozwiązania elektroniki użytkowej.

O tym, że dbanie o dobrostan domowych zwierząt jest bardzo istotne, nikomu nie trzeba przypominać. Właściwie pojone i odżywiane będą cieszyły się dobrym zdrowiem przez wiele długich lat, będąc dla nas wiernymi towarzyszami życia. O właściwą dietę, poprzez serwowanie świeżych i smacznych posiłków w odpowiednich ilościach, zadbają rozwiązania przygotowane przez firmę Xiaomi, kompatybilne z aplikacją Mijia: Xiaomi Mijia Smart Pet Feeder oraz Xiaomi Mijia Smart Pet Water Dispenser.

Smaczny posiłek w odpowiedniej wielkości

Znającym podstawy języka angielskiego, nazwy nowych produktów Xiaomi powiedzą właściwie wszystko. Mijia Smart Pet Feeder to nic innego jak inteligentne urządzenie do serwowania karmy, a Mija Smart Pet Water Dispenser to po prostu dozownik wody. Tyle tylko, że wyposażone w szereg sprytnych rozwiązań i możliwe do obsługi przy pomocy aplikacji mobilnej.

Xiaomi Mijia Smart Pet Feeder
fot. via xiaomitoday.it

Xiaomi Mijia Smart Pet Feeder to coś więcej, niż typowy dozownik karmy. Zastosowane wewnątrz filtry pomagają w utrzymaniu świeżości pokarmu, a częstotliwość podawania karmy, w tym jej gramaturę, możemy zdefiniować w aplikacji mobilnej. Urządzenie pomieści w sobie 1,8 kg suchej karmy. Choć na co dzień przystosowane jest do zasilania z gniazdka, dysponuje zapasowym zasilaniem w postaci czterech baterii AA, dzięki którym nasz zwierzak otrzyma pożywienie nawet wtedy, gdy w domowej instalacji elektrycznej zabraknie prądu.

Xiaomi Mijia Smart Pet Feeder kosztuje 399 juanów, czyli około 230 złotych.

Xiaomi Mi Smart Pet Feeder
fot. via xiaomitoday.it

Zawsze świeża woda

Świetnym uzupełnieniem dla inteligentnego dozownika karmy będzie…inteligentny dozownik wody, czyli Xiaomi Mijia Smart Pet Water Dispenser. Urządzenie posiada wbudowany czujnik ruchu, dzięki czemu wykryje, kiedy nasz pupil zbliży się, by napić się wody. Uruchomi wtedy strumień wody, zapewniający zwierzakowi wrażenie picia z górskiego strumyka. Dzięki krążeniu wody w obiegu zamkniętym i ciągłej filtracji, ta pozostanie świeża znacznie dłużej niż w przypadku typowej miski.

Xiaomi Mijia Smart Pet Water Dispenser
fot. via xiaomitoday.it

Aplikacja Mijia powiadomi użytkownika, gdy w urządzeniu zacznie brakować wody oraz o konieczności regularnej wymiany filtra. Cena Xiaomi Mijia Smart Pet Water Dispenser to 169 juanów, czyli niecałe 100 złotych.

Xiaomi Mijia Smart Pet Water Dispenser
fot. via xiaomitoday.it

Jak myślicie, czy Wasz kot albo pies korzystałby z inteligentnych rozwiązań wyprodukowanych przez Xiaomi?